Szte Ttik Szakok — Úton A Második Szegedi Tudományegyetemhez – Integráció – Szte Klebelsberg Könyvtár

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Mester Nyílt Nap 2010. január 14. Szeged, TIK Változás! A felvételi általános szabályai elérhetők: "Felvételizni szeretnék" cím alatt 2006-tól többciklusú képzés Felsőfokú szakképzés Alapképzés - alapszakok Mesterképzés – mesterszakok –2009 (2008 PTI) Doktori képzés – doktori iskolák Szakirányú továbbképzések Tanárképzés 2010-től alapképzésben 200 pontban határozza meg a minisztérium a felvételi minimum-pontszámot! Változás! TÖBBCIKLUSÚ KÉPZÉS (BOLOGNA-FOLYAMAT) SZERKEZETE Felsőfokú szakképzések Osztatlan képzések (mesterszakok, 10-12 félév) Mesterképzés 2-4 félév Alapszakok 6 vagy 7 félév 2. ciklus 1. ciklus Osztott képzések Doktori képzések 6 félév 3. ciklus Szakirányú továbbképzések Középfokú oktatás A TÖBBCIKLUSÚ KÉPZÉSI SZERKEZETRŐL Mesterképzés A mesterképzésben (magister, master; rövidítve: MA, MSc) mesterfokozat és szakképzettség szerezhető. A mesterfokozat a második felsőfokú végzettségi szint. Mesterképzésre az vehető fel, aki legalább alapfokozatot és szakképzettséget, vagy ezzel egyenértékű főiskolai szintű végzettséget és szakképzettséget tanúsító oklevelet, illetve egyetemi szintű végzettséget vagy mesterfokozatot szerzett.

Eduline.hu

  • Fehér üröm növény ingyen
  • Eduline.hu
  • Ocutein allergo szemcsepp

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakat – a záróvizsga kivételével – nem kell alkalmazni, ha a képzés nyelve nem a magyar nyelv. (3) Az oklevelet az (1) bekezdés szerinti nyelvvizsgát igazoló okirat bemutatásától számított harminc napon belül kell kiállítani és kiadni annak, aki sikeres záróvizsgát tett. Ha a hallgató a záróvizsga időpontjában már bemutatta azt az okiratot, amely az (1) bekezdésben meghatározott követelmények teljesítését igazolja, az oklevelet a sikeres záróvizsga napjától számított harminc napon belül kell kiállítani és kiadni számára. (5) Az oklevél a Magyar Köztársaság címerével ellátott közokirat, amely tartalmazza a kibocsátó felsőoktatási intézmény nevét, OM-azonosítóját, az oklevél sorszámát, az oklevél tulajdonosának nevét, születési nevét, születésének helyét és idejét, a végzettségi szint, illetve az odaítélt fokozat és a szak, szakképzettség, szakirány, megnevezését, a kibocsátás helyét, évét, hónapját és napját. Tartalmaznia kell továbbá a felsőoktatási intézmény vezetőjének (illetőleg a vizsgaszabályzatban meghatározott vezetőnek) és a záróvizsga bizottság elnökének eredeti aláírását, a felsőoktatási intézmény bélyegzőjének lenyomatát.

A Tanulmányi Bizottság döntése ellen a rektorhoz lehet fellebbezni. A fellebbezést a rektornak címezve a dékánhoz kell benyújtani, aki az elsőfokú döntést a hallgató javára megváltoztathatja, vagy a fellebbezést köteles továbbítani, majd a meghozott döntést végrehajtani. Az átvétel, a szakváltás, és a tagozatváltás engedélyezése féléves időszakhoz kötött. A hallgatói jogviszonnyal, a hallgató tanulmányi és vizsgaügyeivel kapcsolatos határozatokat a hallgató leckekönyvébe, ill. a nyilvántartásba be kell jegyezni. A karon félévente lehet szak- és szakirányváltást, átvételt, illetve tagozatváltást kérni. Az ilyen irányú kérelmek beadási határidejét a kari Tanulmányi Bizottság határozza meg. Az ismeretanyag összevetését a felsőoktatási intézmény e célra létrehozott bizottsága (a továbbiakban: kreditátviteli bizottság) végzi. 8 4. A karok Kreditátviteli Bizottságot hoznak létre és működtetnek. A más intézményben, karon teljesített helyettesítő tantárgy annyi kredittel ismerhető el a hallgató számára, ahány kreditet a szak tantervében a helyettesített tantárgy(ak)hoz rendeltek, a megszerzett érdemjegy azonban a tantárgyak elismerésekor nem módosítható.

határozatával az alábbiak szerint módosította a 224/2007. határozatát. A Tanulmányi és Vizsgaszabályzat 21. pont rendelkezéseit a 9/2008. határozatban foglaltak alapján kell alkalmazni. 9/2008. számú SZ-határozat: A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa nyílt szavazással, 40 igen, 0 nem, 2 tartózkodom szavazattal az alábbiak szerint módosítja a 224/2007. Szenátusi határozatát: 1. A vizsgaidőszakot követő ellenőrzési szakaszban minden karon egységesen érvénybe lép a 14 napos hallgatói jegyellenőrzési időszak, amelyben a hallgató vitathatja a tanulmányi rendszerben szereplő érdemjegyét a szabályzat szerint. Az időszak végeztével az elektronikus rendszerben szereplő adatok alapján megtörténik az elektronikus indexek zárása a szokásos átlagszámítási eljárás lefuttatásával. Minden további tanulmányi és pénzügyi ügyintézés ezen eredmény alapján történik. Átmeneti, csak a 2007/08. tanév őszi félévét lezáró rendelkezésként azok a karok, amelyek előírták a hagyományos leckekönyv alapján történő szokásos jegyérvényesítést, jogosultak megkövetelni a papír alapú leckekönyv korábban kiadott rendelkezés szerinti leadását, és az ETR-ben szereplő jegyek valódiságának ellenőrzését.

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar - ppt letölteni

zaporozsec azon az éjszakán szte ttik szakok 2022

2. A szakdolgozat témájának választása Szakdolgozati témát tudományos fokozattal vagy 5 év oktató/kutatói gyakorlattal rendelkező oktatók vagy kutatók, illetve vezető oktatók, kutatók hirdethetnek meg. Külső (nem a Fizikus Tanszékcsoportban dolgozó) témavezető esetén belső konzulenst kell kijelölni. Ilyenkor a témavezetőnek felsőfokú végzettségűnek kell lennie, míg a belső konzulensnek tudományos fokozattal kell rendelkeznie. A választható szakdolgozati témákat a Fizikus Tanszékcsoport tanszékei az internetes oldalaikon és hirdető táblájukon teszik közzé. A témák között az SZTE más tanszékeinek vagy külső kutatóhelyek ajánlatai is előfordulhatnak, a belső konzulens megnevezésével. A hallgatónak az oktatóval való egyeztetés után az 1. számú mellékletben lévő nyomtatványt kitöltve, aláírva a tanszéki irodában kell leadnia legkésőbb az adott szemeszter kurzusfelvételi időszakának végéig. Ha a hallgató bármely ok miatt témavezetőt és/vagy témát változtat, úgy ezt köteles haladéktalanul bejelenteni.

§ 46. ) 3. Általános elvek 3. Az egyetemen a hallgatói tanulmányi munkaidő-ráfordítással járó tanulmányi követelmények teljesítését kreditben mérik. A jogszabályok keretei között, a karok egyes tárgyaknál, tantervi követelményeknél a kredithozzárendelést mellőzhetik (pl. kritériumtárgy). 3. A tantervek, tanrendek keretei között, és a jelen szabályzatban előírt feltételek mellett, a hallgatók joga a tantárgyak, oktatók megválasztása, a tantárgyak felvételi sorrendjének eldöntése, figyelembe véve az előtanulmányi rendet. 7 58. § (1) A felsőoktatási intézményben folytatott tanulmányok során a tanulmányi követelmények teljesítését –- az egyes tantárgyakhoz, tantervi egységekhez rendelt – tanulmányi pontokban (a továbbiakban: kredit) kell kifejezni. A hallgatónak az adott képzésben történő előrehaladását a megszerzett kreditek összege fejezi ki. (2) Kredit a felsőoktatási intézmény által meghatározott tanulmányi követelmények teljesítésével szerezhető. (3) A kredit értéke – feltéve, hogy a hallgató teljesítményét elfogadták – nem függ attól, hogy a hallgató a tudására milyen értékelést kapott.

14. A hallgató jogosult arra, hogy vizsgáját – annak sikertelensége esetén – ugyanazon vizsgaidőszakon belül megismételje. Az ismétlés időpontja legkorábban a sikertelen vizsga napját követő harmadik napra hirdethető meg. 14. A sikertelen vizsga ugyanazon tárgyból az adott vizsgaidőszakon belül két alkalommal ismételhető meg, azzal a kiegészítéssel, hogy az a hallgató, akinek az adott vizsgaidőszakban egyetlen sikertelen vizsgája maradt – tanulmányi osztályi igazolás birtokában – harmadik ja- 20 SZTE TTIK Tanulmányi ügyrend vítóvizsgát tehet. Ez a vizsga, sikertelensége esetén eggyel csökkenti a lehetséges javítóvizsga alkalmak számát akkor, ha 3. tantárgyfelvételre kerül sor. Az ismétlő javítóvizsgát a hallgató – kérelmére – bizottság előtt teheti le. A bizottságot az illetékes tanszék vezetője állítja össze. Bizottság előtti ismétlő javítóvizsga is csak meghirdetett vizsgaalkalomkor tehető le. A kérelmet az ismétlő javítóvizsga előtt 3 munkanappal az illetékes tanszékre kell benyújtani.

Sziasztok, aránylag aktív és friss nappali PTI-sek figyelmét kérném. Ugye első félévben a SZ. A. R. -t teljesítem akkor jöhetne az Assembly akkor amikor kell, ami a mintatanterv szerint a 4. félévhez van sorolva, de a tanár úr mondta, hogy csak egy előfeltétele van mégpedig a Számítógép Architektúrák. Tanácsos felvenni hamarabb, vagy lesz még olyan tudás a mintatanterv kurzusai alatt amit hasznosíthatnék ott, illetve a 2. szemeszter kötelezői mennyire nehezek? Válaszokat előre is köszönöm, üdv. polaroi8d(csendes tag) Assembly nem csak nektek, hanem a mérnökösöknek is van, szerintem nyugodtan felveheted, persze ha progalap megvan, mert szerintem az nem árt. Érdemes tisztában lenni a gépi kódokkal, fordítók alapvető működésével, de annyira nem mentek mélyen bele, ha valami nem világos az internet is tele van tök jó cikkekkel. Szóval IMHO nyugodtan felveheted. Hali Köszönöm a választ. Progalap gyakszi megvan (4), kollokvium még vár rám, de még nem voltam egyszer sem. Architektúrák már megvan (3), köszönöm a választ!

12:44 Bezárási hullám söpör végig az országon és a megyében – térképre pakolták a lakat alá került egységeket 2022, október 11. 11:45 MVM Next: aki több energiaszámlát kap majd egyszerre, az halasztva és részletben is fizethet 2022, október 11. 11:23 Árat emel a Florin Zrt., LED-lámpákra vált a SPAR és megújuló energiaforrásokat keres a Bonafarm Csoport – meglépik a nagyok, amit tudnak, de innen már csak imádkozni lehet 2022, október 11. 09:10 25 éve nem volt ekkora infláció Magyarországon 2022, október 11. 07:56 Az igazi [email protected] ügy: kétszeresére drágulhat a WC-papír
  1. Magyar népdalok gyerekeknek windows 10
  2. Anyák napjára te és én könyv
  3. Benczúr utca 44 staff
  4. Starkl katalógus 2018 ősz itt van
  5. Google sötét téma tema gazeta
  6. Fidesz választás 2010
  7. Tv 2 mai műsora
  8. Feltöltési kötelezettség 2010 relatif
  9. Regisztrációs játékok online harcos filmek
  10. Republic együttes honlapja