Eeszt Lakossági Portál

Ide tartozik a digitális képtovábbítás rendszere, amely a képalkotó (pl. röntgen vagy CT) vizsgálatok során keletkező képeket, vagy az elektronikus beutalók rendszere, amely a hagyományos beutaló elektronikus változatát küldik fel az EESZT felé. Ezeknek az adatoknak a továbbítása a hatályos törvényi szabályozás alapján történik, ennek részleteiről a vonatkozó jogszabályokban talál információkat. Az EESZT Lakossági Portálja a internetes honlapon található. Ön a Bejelentkezés gombra kattintva ügyfélkapus azonosítás és TAJ szám megadása után saját, személyre szabott EESZT felhasználói fiókját érheti el. Ennek segítségével egyszerűen megismerheti, és bármikor elérheti, vagy letöltheti az Önnel kapcsolatos, EESZT-be kerülő egészségügyi dokumentumokat és adatokat. Amennyiben nem rendelkezik ügyfélkapuval, a következő módokon hozhat létre: Személyesen bármelyik okmányirodában, kormányhivatali ügyfélszolgálati irodában, adóhatóság ügyfélszolgálatán vagy külképviseleten Elektronikus úton, amennyiben rendelkezik 2016. január 1-jét követően kiállított érvényes személyazonosító igazolvánnyal.

Bejelentkezés

Az EESZT-be történő adatfeltöltés a betegfelvételtől kezdődik. Az egészségügyi ellátás során keletkező adatok a következő esetekben és módon kerülnek rögzítésre az EESZT-ben: Eseménykatalógus A központi eseménykatalógus az Ön egészségügyi ellátására vonatkozó, naprakész adatokat tartalmazza. A központi eseménykatalógus számára az alábbi események adatait, az esemény időpontját, az egészségügyi intézmény rendszerében való rögzítés időpontját és az esemény rögzítéséért felelős személy azonosítóját kell feltüntetni. Az adatok megőrzési ideje: az érintett halálát követő 5 évig.

Receptjeit akkor is kiválthatja, azokat egyébként otthon felejtette. Hosszú távon egyre több előnyét érezheti majd az EESZT-nek, hiszen 5 évre visszamenőleg be fognak kerülni a betegadatok, így az elhagyott, vagy már elfelejtett kórelőzmények is a kezelőorvosa rendelkezésére fognak állni, így sokkal biztosabb diagnózist állíthat fel, és hatékonyabb kezelést írhat elő az Ön számára. 2018. november 1-jéig csatlakozni fognak a magán egészségügyi ellátók is, így az ottani vizsgálati eredményei is bekerülnek majd a rendszerbe, ezeket is láthatja majd a háziorvosa. Ugyanekkor fog csatlakozni az Országos Mentőszolgálat is, és már a riasztáskor lekérhetik a beteg legfontosabb adatait, és mire beszállítják a beteget, már a kórházi orvos elérheti mindazon ellátási eseményeket, melyeket a mentősök végeztek a beteg állapotának stabilizálása érdekében. A rendszerben elérhetővé fognak válni az oltási adatok, a várandós- és gyermekgondozási adatok is, ami tovább növeli a betegbiztonságot. A jövő fejlesztése további szolgáltatásokat vezetnek majd be a rendszerbe, hogy minél gyorsabb és biztonságosabb ellátást kaphassanak a betegek.

Mobilalkalmazások

  • Stihl katalógus 2018
  • Eeszt lakossági portál védettségi igazolvány
  • BNO kód kereső - BNO kódok listája - Orvosok.hu
  • Tájékoztatás a leletek kiadásának változásairól praxisunkban. | Balatonszárszói Háziorvosi Szolgálat
  • Eeszt lakossági portál bejelentkezes
  • XI. kerület Önkormányzata Képviselő-testülete tájékoztatója - 1.oldal - Önkormányzati rendelettár
  • Betegápoló Irgalmas Rend Magyarország
  • EESZT Lakossági Tájékoztató
  • Vezetéstechnika - Magyar Autóklub
  • Mit jelent a superior szoba chicago

Mi az a Lakossági Portál és mit találunk rajta?

Az adatok teljes körű biztonságát a legmagasabb, 5-ös szintű védelemmel rendelkező rendszer biztosítja. Az adatok kezelője az EESZT-t működtető Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK). Az EESZT bevezetése óta a betegellátás módja alapvetően nem változott; Önnek semmi más dolga nincs, mint hogy elmenjen orvosához, ha beteg vagy rutin vizsgálatot, ellenőrzést szeretne ugyanúgy, ahogy azt eddig is tette. Jelen tájékoztató célja az, hogy megismertesse Önnel az ellátás során az egészségügyi intézmény révén az EESZT rendszerébe kerülő adatainak körét. Amennyiben Ön élni kíván a digitális világ adta lehetőségekkel, jelen tájékoztatóból alkalma nyílik megismerni azt is, hogy miként veheti igénybe az e-egészségügy legújabb szolgáltatásait. Amennyiben jelen tájékoztatónál szélesebb körű tájékoztatást kíván kapni az EESZT működéséről és az adatok kezeléséről, kérjük látogasson el a információs portálra, ahol az Adatvédelem menüpontra kattintva elolvashatja az EESZT adatkezelési tájékoztatóját, az oldalt böngészve pedig további hasznos információk birtokába juthat az EESZT működésével kapcsolatban.

eeszt lakossági portál oltás

Bejelentkezes

ambuláns lap, leletek, zárójelentés, stb. ). Az itt szereplő dokumentumok az egészségügyi dokumentációra vonatkozó szabályok szerint és ideig kerülnek megőrzésre. Zárójelentés Ambuláns lap Általános laboratóriumi ellátás lelete Mikrobiológiai laboratóriumi ellátás lelete Szövettani és patológiai lelet Egyéb laboratóriumi ellátás lelete CT és MR vizsgálatokról készült lelet Egyéb képalkotó vizsgálat lelete 9 Műtéti leírás eProfil Az egészségügyi profilhoz kapcsolódó nyilvántartás tartalmazza az Ön általános egészségügyi állapotát (aktuális betegségeit, általános egészségügyi adatait) leíró adatokat. A nyilvántartás célja az Ön ellátása érdekében a kezelőorvos számára naprakész és áttekintő jellegű egészségügyi információk szolgáltatása.

A betegellátás továbbra is TAJ-alapon történik. A betegek beazonosításához a személyazonosság és a TAJ szám igazolása szükséges, éppen ezért Önnek nincs feltétlenül szüksége arra, hogy e-Személyi igazolvánnyal rendelkezzen. Ahhoz, hogy a Lakossági portál felületén majd igénybe vehesse az e-egészségügyi szolgáltatásokat szintén nincs szüksége e-Személyi igazolványra, viszont rendelkeznie kell ügyfélkapus azonosítóval. Decembertől kerül bevezetésre az egészségügyi ellátóknál, hogy a tárolóelemmel rendelkező e-Személyi igazolvány önmagában elegendő legyen a betegazonosításhoz, mivel a PIN kód megadása után a TAJ szám is elérhető lesz így. MIÉRT JÓ AZ EESZT NEKEM? Rövid távon érezni fogja, hogy gyorsabbá válik az ellátás menete, hiszen a betegadatait, a most készült leleteit, az e-beutalóit és e-receptjeit egy gombnyomással érik el a szolgáltatók. Az adatai egy kiemelt, 5-ös biztonsági szintű rendszerbe kerülnek, és bármikor nyomon követheti, ki, mikor, mely intézettől és mely adatát kérdezte le.

A képviseleti jogosult intézheti a gyógyszerkiváltást, és a képviselt személy bizonyos egészségügyi adataihoz is hozzáférhet. A képviselet minimálisan 1 napra adható meg, és elektronikusan bármikor visszavonható. Az elektronikus meghatalmazás módja:– A meghatalmazó által az EESZT Lakossági Portál felületén, az honlapon a Digitális Önrendelkezés (DÖR) menüpont alatt az "Új meghatalmazás" fülre kattintás– A belépéshez szükséges a meghatalmazó személyes ügyfélkapujához tartozó felhasználónév és a hozzá tartozó jelszó, és a saját TAJ-száma. – A meghatalmazás megadásához a meghatalmazott személy adatai szükségesek (név, születési név, születési hely és idő, anyja neve). A meghatalmazás elektronikus úton történő rögzítéséhez nincs szükség papír alapú nyomtatvány kitöltésére és aláírására, elegendő a Lakossági Portál felületen a megfelelő elektronikus űrlap kitöltése. Papír alapú meghatalmazás a kormányablakoknál intézhető, ez azoknak lehet majd szükséges, ahol a meghatalmazott nem rendelkezik ügyfélkapuval.

Amennyiben ez még távol áll Öntől, semmi dolga nincsen az EESZT-vel, az orvos ugyanúgy el fogja Önt látni, mint eddig, a gyógyszereit ugyanúgy kiválthatja a papírrecepttel, mint eddig, vagy megkérheti erre valamelyik rokonát, ismerősét. Ha viszont érdekli Önt a digitalizált világ, akkor sok új szolgáltatás válik elérhetővé az Ön számára. A Lakossági portál felületén (ügyfélkapus azonosítás és TAJ szám megadása után) megtekinthet minden olyan adatot, dokumentumot, mely az Ön ellátása folyamán keletkezett. Nyomon követheti a saját ellátásának menetét, bármikor megtekintheti az összes Önnek felírt receptet, beutalót, és az e-Pfoil adatokat, melyek az Önre jellemző soha vagy csak nagyon ritkán változó adatokat összesíti, hogy sürgősségi ellátás esetén minél hamarabb a kezelőorvosa rendelkezésére álljanak ezek. Ezen a felületen bármikor szabályozhatja a digitális önrendelkezés keretén belül, hogy ki férhessen hozzá az Ön adataihoz. MI A DIGITÁLIS ÖNRENDELKEZÉS? A digitális önrendelkezés lehetőségét az egészségügyi és hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló 1997. évi XLVII.

  1. Netflix hungary sorozatok wikipedia
  2. Az angyali audrey hepburn
  3. Fórum debrecen kuponnapok 2019
  4. Takarító készlet gyerekeknek
  5. Bach virágterápia tapasztalatok
  6. Time store hu velemenyek online shopping
  7. Házi gyömbér tea
  8. Törölt messenger üzenetek visszaállítása teléfono móvil
  9. Mágneses szúnyogháló budapest
  10. 30 napos előrejelzés budapest