A Föld Leghidegebb Pontja

JakutszkInfo: [r]repülővel, menetrend szerinti járatokkal, a helyszíneken különbusszal3*-os szállodák kétágyas szobáiban, szibériai falusi vendégházakbanJakutszkban Léna Hotel 3*program szerint1. A több mint 3. 000. 000 km2 (! ) területű Jakutföld Szibéria és bolygónk egyik legvadregényesebb tája. Északi határain a Jeges-óceán fagyott partjaival, délen az Orosz Távol-Kelet járatlan hegységeivel.,, Közepén" hömpölyög a Bajkál-tóból eredő Léna óriásfolyama, amit a Jégkorszakban legyalult 800. 000 tó vidéke csillogó jégtükrei ölelnek körbe. 2. Itt 8 hónap hosszúságú a tél, a föld máig is 300-400 m mélységig fagyott (permafrost). Az évi középhőmérséklet még sohasem haladta meg a -9? C értéket - de a jakut (török), tunguz és burját őslakosok ezt így szokták meg, sokan így szeretik. Ez Földünk leghidegebb lakott vidéke - igaz, 0, 3 fő/km2 népsűrűséggel. Február közepén, amikor a hőmérő higanyszála már -30? C-ra emelkedik (! ), indulunk erre a varázslatos vidékre, a Jégkorszak emlékei nyomán, a Léna jegén és a Verhojanszki-hegység ormain át egészen Ojmakonig, a Hőmérsékleti Pólusig.

  1. Ahol mindig hideg van a földön. Hidegpólus – hol van a Föld leghidegebb pontja? Hol van a világ leghidegebb helye
  2. A Föld leghidegebb pontja... - Online keresztrejtvény
  3. Világ: Megvan a Föld leghidegebb pontja | hvg.hu

Ahol mindig hideg van a földön. Hidegpólus – hol van a Föld leghidegebb pontja? Hol van a világ leghidegebb helye

A jelenlegi, szokatlanul zord januári hideget már-már extrém, elviselhetetlen téli időjárásként éljük meg. Ám a hazai csikorgó mínuszok valóságos szubtrópusnak számítanak a Föld néhány valóban nagyon hideg pontjához képest. Még elképzelni is nehéz a világűrközeli mínuszokat A Föld globális átlaghőmérséklete, ami napjainkban 14 Celsius-fok körül ingadozik, a Naprendszer bolygóit jellemző szélsőségesen hideg vagy forró hőmérsékletekhez képest kifejezetten barátságosnak, kellemesnek számít. Ám a kozmikus összehasonlításban kellemes átlaghőmérsékleten belül akadnak ugyancsak szélsőséges eltérések. Jakutföld, az északi félteke leghidegebb vidéke Szibéria északkeleti részén fekszikForrás: PinterestAzóta, hogy nagyjából 35 millió éve, az eocén időszak végén, a nagy déli kontinensen megjelent az állandó jégtakaró, az Antarktiszt tekintjük a Föld leghidegebb területének. Ha a −47 Celsius-fokos antarktiszi éves átlaghőmérsékletet borzongatónak, akkor az eddig mért negatív rekordot egyenesen elképzelhetetlennek tarthatjuk a mérsékelt égöv lakóiként.

A Föld leghidegebb pontja... - Online keresztrejtvény

  1. Mínusz 50 fokban még vígan járnak iskolába az ojmjakoni gyerekek | nlc
  2. Biztonsági üveg ár
  3. Miért a Bumeráng-köd a Világegyetem leghidegebb pontja? | csillagaszat.hu
  4. Földünk legmelegebb és leghidegebb pontjai - 1926. április - Huszadik Század - Sajtócikkek a múlt századból
  5. A föld legszebb helyei
  6. Ennyi fok a különbség a Föld leghidegebb és legmelegebb pontja között | Femcafe
  7. A Föld leghidegebb pontja: mínusz 93,2 Celsius-fokot mértek | Érdekes Világ
  8. A föld második legmagasabb pontja

Világ: Megvan a Föld leghidegebb pontja | hvg.hu

Az antarktiszi nyár idején általában a "kellemes" −15, illetve −35 Celsius-fokos hőmérséklet jellemző, télen viszont −45 és −70 Celsius-fok közé zuhan vissza a fagyos levegő hőmérsé Antarktiszon, a nagy déli kontinensen mérték az abszolút földi hidegrekordotForrás: NASA A déli kontinens "fagyzuga" a Transzantarktiszi-hegységtől keletre elterülő hatalmas kiterjedésű fennsíkon található. 1983. július 21-én a Wilkes-föld kiterjedt pajzsterületén működő szovjet Vosztok-állomás hidegtől edzett orosz kutatói −89, 2 Celsius-fokos hőmérsékletet mértek. Hosszú évekig ez volt az abszolút földi hidegrekord.

A déli kontinens "fagyzuga" a Transzantarktiszi-hegységtől keletre elterülő hatalmas kiterjedésű fennsíkon található. 1983. július 21-én a Wilkes-föld kiterjedt pajzsterületén működő szovjet Vosztok-állomás hidegtől edzett orosz kutatói −89, 2 Celsius-fokos hőmérsékletet mértek. Hosszú évekig ez volt az abszolút földi hidegrekord. Ez a fajta elképzelhetetlen hideg úgy alakul ki, hogy a fennsík felett megülő és hosszú ideig mozdulatlan légtömeg a szikrázóan derült időben a jégréteg albedója (fényvisszaverő képessége) miatt, amely a napsugarakat szinte száz százalékban visszaveri a világűrbe, extrém módon lehűl. A Kelet-Antarktisz azonban ezzel a rekorddal még korántsem tombolta ki magát; 2010. augusztus 10-én műholdas adatrögzítéssel a fennsíkot határoló hátság körzetében, amely 3900 méter magasan emelkedik a tengerszint fölé, már-már a világűrre emlékeztető −93, 2 Celsius-fokos hideget mértek. Mind a mai napig ez a legkeményebb földi hidegrekord. Szergej kemény gyerek, s nem fázik! Ha farkasordító hideg, akkor Szibéria, hiszen az egzotikus és lakatlan Antarktisszal szemben itt elszánt emberek is élnek, nem akármilyen hidegtűrő képességgel.