Cib Bank Deviza Árfolyam / "A Szociális Fenyegetettség Velünk Marad" - Interjú Surányi Györggyel, A Cib Bank Elnökével

Kívánatos lenne, hogy egy ilyen helyzet ne ismétlődjék meg, de az élet azt bizonyítja, hogy a bankok tudták kezelni. Ugyanakkor, ha tartósan maradna olyan erős a svájci frank, az további jelentős tőkeemelést igényelne a bankszektor szintjén, és további a likviditási erősítésre, többlet források bevonására irányuló erőfeszítéseket kellene tenni, hogy a bankok minden előírásnak megfeleljenek. Mindkettő azt jelenti, hogy jelentősen tovább drágulna a hitelezés. Ha egy ilyen helyzet tartósan fennmarad, akkor az a magyar gazdaság minden szereplője számára korlátozza a mozgásteret. "Nem hiszem, hogy egy magánbank tisztségviselőjének kellene állást foglalni a makrogazdaság kérdéseiben. " - Szükség van-e ön szerint valamilyen közös kormányzati programra az önkormányzatok deviza, ezen belül jelentős svájci frank adósságának kezelésére? Ezt önkormányzati érdekképviseletek vetették fel. - Az egyes bankok helyzete nagyon eltérő, nagyon nem összehasonlítható ezen a területen és mivel nem ismerem pontosan ezeket az adatokat, nem tudom megmondani.

Fogalomtár - Magyar Bankszövetség

cib deviza eladási árfolyam

Cib bank folyószámla nyitás

cib bank deviza számla

Cib bank deviza számla

Az elmúlt évben 40 ezer ingatlan cserélt gazdát a szabadpiaci forgalomban. Ha ehhez akár évi 10-20 ezer további ingatlan kínálata jelentkezik és a kereslet - a devizahitelek megszűnése, a forinthitelek drágasága miatt - nem tud felnőni hozzá, akkor tovább mérséklődnek az árak. "A szociális fenyegetettség egésze velünk marad. " - Másrészt - mondják az ingatlanpiaci szakértők - legalább beindítja a piacot, ezeknek az ingatlanoknak az eladásával legalább megjelenik valamennyi pénz a rendszerben. Ennek a hatása nem lényeges? - Ez a pénz rögtön adósságtörlesztésre, hitelveszteség-mérséklésre megy el. A kényszervégrehajtások csak olyan bevételt hoznak, ami a fennálló tartozás kiegyenlítését is csak mérsékelten teszi lehetővé. A piacot még rosszabbá teszi, mert lejjebb viszi a nem végrehajtás alatt lévő ingatlanok piaci értékét is. Rövid távú makroökonómiai szaldója negatív: a lakáspiacot, az építési piacot nem élénkíti, fékezi a belföldi gazdaság teljesítményét, fékezi a növekedést, a foglalkoztatást, rontja a költségvetés pozícióját.

Cib bank euró árfolyam

  1. Rekeszsérv műtét fórum internacional
  2. Cib bank valuta árfolyam
  3. "A szociális fenyegetettség velünk marad" - interjú Surányi Györggyel, a CIB Bank elnökével
  4. Budapest bank deviza eladási árfolyam
  5. Kia ceed hátsó lámpa

A bankok jövedelmezősége az első féléves adatok alapján azért nem annyira rossz, a szektor egésze nyereséget termelt, az adózott profit 140 milliárd forint lett. A tévhitekkel szemben a nagybankok többsége - így a CIB is - ismét veszteséggel zárt, csupán néhány bank nyereséges. Ennek a nyereségnek a jelentős része is a külföldi érdekeltségek osztalékfizetésének köszönhető, tehát nem magyarországi teljesítmény. - A 90 napon túli adósok problémáinak megoldására találta ki a kormány a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. -t. Ez miért nem megoldás? - Egyrészt még nem működik, remélhetőleg heteken belül elindul. Másrészt kétmilliárd forinttal ez a probléma nem kezelhető, köszönőviszonyban sincs az összeg a tartozások több százmilliárd forintos nagyságrendjével. Ráadásul ez a 100-110 ezer család nem kap törlesztéscsökkentési lehetőséget, őket kihagyja a javaslat a megoldásból. Ez a program komoly gyengesége. - És mi a helyzet azokkal, akik még törlesztenek? Számukra az árfolyamgát mégiscsak könnyebbséget jelent.

Fontos azonban, hogy az önkormányzatok az államháztartás részét képezik, adósságuk kvázi államadósság, az államháztartás részeként statisztikai értelemben benne vannak az államadósságban. Az önkormányzatok vagy legalábbis a nagy részük fizetőképességének megőrzése fontos érdek. Ha ezt a fizetőképességet szélesebb körben veszély fenyegetné, akkor mindenképpen végig kell gondolni, hogy nincs-e szükség az állam közvetlen beavatkozására is. Önvédelemből, hogy az állam, mint szuverén adós besorolása ne romoljon. - Mennyire tartja sérülékenynek az ország nemzetközi finanszírozását? A miniszterelnök azt mondta, hogy középtávon biztosított. - 2009 eleje-közepe óta Magyarország külső egyensúlyi pozíciója jelentősen átalakult. Magas, nem fenntartható külső egyensúlyhiányból az ország átment szufficites országba. 2011 a harmadik egymást követő év, amikor Magyarország pozitív nettó külső finanszírozási pozícióban van, a folyó fizetési mérleg 7-8 százalékos hiányból 2-3 százalékos többletbe ment át, ami azt is jelenti, hogy az ország bruttó és nettó külföldi adóssága csökken.