Női Agy Férfi Agy Színház | David Jessel · Anne Moir: Agyszex - Női Agy – Férfi Ész? | Antikvár | Bookline

A pszichológus Richard J. Herrnstein és a politikatudós Charles Murray "A normáleloszlás" című könyve 1994-ben jelent meg. Amellett, hogy az emberi intelligencia és a különféle életkilátások közti összefüggéseket vizsgálták, azt mutatták ki, hogy a rasszok közt mérhető különbség van az intelligencia tekintetében. Nem kétlem, hogy a mai Magyarországon e mondatot olvasva két totálisan különböző reakciót láthatnánk: "Na ugye megmondtam, mindig is tudtam" meg a "Ronda rasszista áltudomány! ". A tanulmány ezen részét számos kritika érte mind tudományos, mind etikai alapon. Nem tudom felmérni, hogy a tudományos kritikák mennyire jogosak, az etikai alapú vagy indíttatású kritikákat viszont nem értem. Még ha igaza is lenne a két szerzőnek, egyrészt akkor sem lenne egyértelmű, hogy egy ilyen különbséget milyen mértékben okoznak örökölt, illetve környezeti, kulturális hatások. Másrészt – ahogy ezt a legelején is írtam – etikai ítéleteinket szerintem nem szükséges, nem szabad csupán a tudományos ismeretekre alapozni.

  1. Kollár Zsuzsanna: A férfitekintet börtöne
  2. David Jessel · Anne Moir: Agyszex - Női agy – Férfi ész? | antikvár | bookline
  3. Gyárfás Miklós-Szabó Tamás-Sényi Fanni: TANULMÁNY A NŐKRŐL - Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg

Kollár Zsuzsanna: A férfitekintet börtöne

Ebben a minimalizált térben elképesztően erős koncentrációjú színpadi jelenléttel teremti meg a két színész, Andónisz Miriangósz és Aglaía Papá azt az atmoszférát, amely utánozhatatlanul a görög rendező jellegzetessége. Szaggatott szavak, a férfi hosszú percekig csak számokat, percenteket sorol, míg a nő időről időre ismétli, hogy "adj el", vagy, hogy "nincs kiút", s közben valóban költői erővel szólalnak meg a sorok: eladom az álmaimat, az emlékeimet, és így tovább. A mantrázott számok és a költői "lélekforintosítás" feszültsége még a majdnem-találkozás, a flamenco szenvedélyes zenéjének megtalálása közben sem lankad el. Vajon tényleg képes-e ez a két ember egymásra találni térben és időben, vagy végképp maga alá temeti őket a kasszacsengés, a számok, százalékok, profitfillérek, a beárazott lelkek, emlékek, álmok kísérteties özöne? Vajon rájövünk-e, hogy a ma fétise, a haszon mit sem ér, s nem számít más, csak az, amit érzünk? Az emelvénynek támasztva egy létra áll a színpad jobboldalán, ezen kapaszkodik fel az előadás végén a férfi, innen kiáltja vissza, az "ámor" szót, mintha egy másik világ, egy másik dimenzió felé indulva éppen az előző kérdést válaszolná meg.

sós rúd zsírral

Hogy ez mennyire Stacy Camparo-módszer? Biztosan nem mindenki dolgozik így, sok rendező-koreográfus fix elképzelését valósítja meg a táncosokkal – de az is biztos, hogy nem ő az egyetlen, aki így gondolkodik. Mindenesetre nagyon karakteres képviselője ennek a metódusnak. – Még táncosként találkoztam olyan rendező-koreográfusokkal, akik lehetőséget adtak nekünk az alkotásra, és az nagyon inspiratív volt. Nézőként is szeretem, amikor a táncosok önmagukat fogalmazzák meg egy előadásban. Így koreográfusként sem lehet más célom, mint hogy ezt lehetővé tegyem számukra – mondta Stacy Camparo. – Nálam mindig fontos, hogy mindennek legyen célja, legyen ok, gondolat a mozdulatok mögött. Én ezt hoztam ide, Miskolcra. A táncosoknak nagyon jó élmény, hogy nem én instruálom őket egy tőlük független koreográfiában, hanem rájuk épül, ők maguk hozzák lére az előadást. Sokat kaptam is tőlük a munka során, kifejezetten izgalmas, ahogy kibomlanak az egyéniségükből fakadó különbségek. Ezért ez a darab mindenféle szempontból eredeti, és örökké a Miskolci Balettnek, ezeknek a táncosoknak a sajátja lesz.

David Jessel · Anne Moir: Agyszex - Női agy – Férfi ész? | antikvár | bookline

  1. Céges autó eladása
  2. Ma este Színház! - Last minute színházjegy, féláron
  3. Magazin címkeoldal | Nemzeti Színház
  4. Polcos fürdőszoba szekrény
  5. T home távirányító nem reagál o
  6. Telefon javító készlet
  7. Agrotec magyarország kft
  8. Játsszuk azt, hogy... ALMA - Bemutatók - Szkéné Színház
  9. Főtér panzió baja

A történetet, amely Bérczes László rendezésében az elmúlás elfogadásáról, a hiány feldolgozásáról és arról szól, hogyan talál az ember helyet az üressé vált székeknek az életében. (Mosolygó Miklós: revizoronline)

Az Ágyban Párban rendhagyó módon mutatja be a férfi-női kapcsolat alakulását, dinamikáját. (A darabot Arthur Smith: Live Bed Show című műve alapján rendezte Tallós Rita). Az Ágyban Párban vígjáték két részben egy férfiról és egy nőről. A jelenetek központja a közös ágy. A monológok és dialógok felváltva követik egymást hol az ágyban, hol az ágyon, hol az ágy mellett: beszélnek a tapasztalataikról, az álmaikról, az előítéleteikről, történetekről a közös és saját múltjukból. Az idősíkok összemosódnak az álmaikkal; azzal, amit szerettek volna, és azzal, amire vágynak. A férfi és a női karakter egyszerre konkrét és általános, így érintve sok tipikus párkapcsolati témát és helyzetet. A férfi hol hétköznapi férj, hol flegma sztár, máskor féltékeny szerelmes, vagy épp neandervölgyi ősember. A nő pedig, mint feleség, mint diáklány, mint naiv rajongó, vagy hercegnő jelenik meg. A folyamatosan változó karakterek, idősíkok és élethelyzetek rajzolják ki végül egy párkapcsolat színeit. Az intelligens humorral átszőtt, zenei aláfestésekkel és betétdalokkal tarkított darab könnyed szórakozás, őszinte jelenetekkel.

Gyárfás Miklós-Szabó Tamás-Sényi Fanni: TANULMÁNY A NŐKRŐL - Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg

Az interjúkból vett szemelvények jól átgondolt struktúrába rendezve következnek egymásból. Az előadás elején az íróvá válás rögös útját és a magánéleti-anyagi kihívásokat látjuk például Keira Knightley anyjának elbeszéléséből, majd az íróként átélt csalódást, amit a legváltozatosabb formákban előkerülő, sokszor indirekt diszkrimináció okoz. A szerzők legtöbbször olyan konfliktushelyzetről beszélnek, amelyek az íráshoz való jogukat és viszonyukat vonja kétségbe. Szóba kerül a nőábrázolás: a női írók nők szemén keresztül akarják ábrázolni a női karaktereket, mert felismerték ennek hiányát. A különböző vegyes származású írónőkön rendre számon kérik, hogy miért nem írnak az afroamerikai vagy ázsiai amerikai kultúráról. Előkerül a referenciális olvasás kényszere: az újságírók nehezen akarják megérteni, hogy a nőknek is lehet fantáziájuk, akárcsak egy férfi írónak – ehelyett mindenben életrajzi ihletettséget keresnek. "Mondja, ki vigyáz ilyenkor a gyerekre? " – idézi az előadás Tóth Krisztinát, aki a női írónak tett kérdéseket átfordította férfiaknak feltett kérdésekké – megmutatva ezzel a patriarchális családmodell abszurditását.

Hírek MITEM krónika 14. nap -1. rész - Térségek és műfajok párbeszéde Hírek MITEM-krónika 14. nap 2. rész - A Hold fényei – Lune Production: AO Show Hírek MITEM-krónika 15., utolsó nap - Egyetemes és magyar: Kaleidoszkóp – Hommage à Bartók Béla

Ahogy azt megszokhattuk, kiváló színművészekkel dolgozik az Orfeum. A nagybetűs férfit Ádámot Hevér Gábor, Évát Parti Nóra alakítja fergeteges játékkal, és olyan összeszokottsággal, ami tovább fűszerezi az egyébként is itt-ott pikáns témát. Az Ágyban Párban nemtől és kortól függetlenül mindenki számára élvezhető, aki volt valaha szerelmes, vagy vágyott a szerelemre, vagy próbálta megőrizni a szerelem lángját… és ki ne dédelgetné az első szerelem emlékét? Az est végére egyértelművé válik, hogy nem is valóságos helyzetekből építkező jeleneteken nevet a közönség, sokkal inkább saját magán, aminél nincs is felszabadítóbb. Az Ágyban Párban című előadást februárban kétszer tűzte műsorára az Orfeum. Február 6-án és 27-én 20:00 órakor emelkedik fel a függöny, de a vendégeket már 19:00 órától várják, hogy az első felvonás előtt, kényelmesen fogyaszthassák el az előételt. Jegyvásárlás a február 6-i estre ITT. Jegyvásárlás a február 27-i estre ITT. Fotók: Rédei Ferenc

Nem rehabilitálni akartam őket, hanem megtudni, hogy milyen indíttatásból cselekedtek, hogyan gondolkodtak. " "Nem tudnak ezek a nagyok, csak eltiporni - fölemelni soha. - Nagy tömegért dolgoznak - alkotnak - egyénért nem. Legközelebb van az asszony hozzájuk, azt teszik először tönkre. És hogy meg vannak lepve a tönkrement asszonyon! Ők csodálkoznak a legjobban. Dögök. Kutyák! De üres az élet nélkülük. "

A Turay Ida Színház Sztár leszel című lendületes, két felvonásos darabja vígjáték létére több mint tartalmas. Arra ösztönzi a nézőt, gondolkodjon el rajta, elégedett-e azzal a helyzettel, amiben él, mélázzon el, vajon epizódszereplője vagy a sztárja akar lenni a saját életének. Arra buzdít, tegyünk azért, hogy fejlődjünk, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. Ráadásul, egy szerepcsere következményeként átélhetjük, milyen képet formál rólunk a környezetünk, különösen akkor, ha a hátunk mögött teheti. A zenés vígjáték Londonba visz bennünket, ahol jól ismert helyzetbe csöppenünk, a kezdő színésznő próbajátékra készül, a színházba elkíséri a menedzsere is, ám a bemutatkozás nem sikerül, így a művésznő bánatosan távozik. David Ramsey rendező a filmgyárban éppen a legalkalmasabb művészt keresi Linda Hamilton a legendás fizikus megszemélyesítésére, egy róla szóló filmben. Linda a tudománynak él, sikeres, híres, életének minden perce be van osztva és racionálisan meg van tervezve. A szárnyait bontogató színésznő járja a kezdők rögös útját, telve kétségekkel, bizonytalanságokkal, de kitartóan halad az útján, törekvését hamarosan nem akármilyen siker koronázza.