Jászkarajenői Széchenyi István Általános Iskola

3. Szervezeti és oktatási feladatok Fontos szakmai feladatnak tartom a kulcskompetenciák fejlesztését új tanítási módszerek alkalmazásával, kooperatív tanulásirányítással és differenciált tanulásszervezéssel. Ma már nem lehet a régebben használt módszerekkel, munkaformákkal ugyanolyan eredményt elérni. Célom, hogy a pedagógusok a tanmeneteikben előre megtervezetten készüljenek fel az új módszerek beépítésére. Félévente legalább alkalommal IKT-val támogatott, valamint csoportmunkában megszervezett tanóra megtartását várom el minden pedagógustól és ezt szükséges lesz a naplóban is dokumentálni. Úgy gondolom, továbbra is meg kell tartani a csoportbontások lehetőségét angol, informatika, matematika és magyar nyelvtan tantárgyakból. Természetesen ezt a szándékomat létszámok befolyásolhatják. A statisztikai adatokból látszik, hogy viszonylag magas az SNI-s és BTMN-es tanulók aránya intézményünkben. Fontos, hogy a szakértői véleményekben leírtakat pontosan alkalmazza minden pedagógus. Minden tanuló számára biztosítani fogom a fogyatékosság típusának megfelelő szakembert.

Oktatási Hivatal

A büntetést írásba kell foglalni, és azt a szülő tudomására kell hozni. 9.

Hulladékcsökkentési Hét a Jászkarajenői Széchenyi István Általános Iskolában - EWWR

beiskolázás, logopédia Petőfi Művelődési Ház közös rendezvények, testnevelési órák tartása a műv. házban, a műv. Ház által szervezett szakkörökön-, tanfolyamokon az iskola nevelői, tanulói részt vesznek, az iskola rendezvényeinek a műv. ház helyet biztosít Sportegyesületek együttműködési megállapodás alapján Középiskolákkal beiskolázás előkészítése Általános iskolákkal közös szakmai rendezvények, műhelyek szervezése Egyházak hitoktatás biztosítása, alkalomszerű meghívások a rendezvényekre 41 Kapcsolat az iskola egészségügyi ellátását biztosító egészségügyi szolgáltatóval Az iskolaorvosi és védőnői szolgálat működése az iskolában: Az iskolaorvosi és védőnői szolgálat az egészségügyi alapellátás részeként látja el preventív feladatait az iskolában. Működésének legfőbb célja a tanulók egészségének megőrzése, az egészségromlás, a betegségek kialakulásának megelőzése. A szolgálatok preventív tevékenysége magába foglalja; Az aktív gondozást Az egészségnevelést, valamint a közegészségügyi-, járványügyi, és iskolai feladatokat.

1 értékelés erről : Jászkarajenői Széchenyi István Általános Iskola (Iskola) Jászkarajenő (Pest)

Jászkarajenői SZÉCHENYI ISTVÁN ÁLTALÁNOS ISKOLA PEDAGÓGIAI PROGRAM Azokért élünk, akiket szeretünk, azokért akik igaznak tartanak. A jövőnknek élünk, a szépért, s jóért, amit tehetünk / Gróf Széchenyi István / Tartalomjegyzék I. HELYZETELEMZÉS... 4 1. Jászkarajenő bemutatása röviden... 5 2. Az iskola rövid története... 6 ociális és társadalmi környezet... 6 4. Pedagógiai munkánk eredményessége... 7 6. Személyi és tárgyi feltételek... 8 II. AZ ISKOLA NEVELÉSI PROGRAMJA... 11 1. Az iskola pedagógiai hitvallása... 12 2. Az iskolában folyó nevelő- és oktató munka céljai, feladatai, eszközei, eljárásai... 13 3. A személyiségfejlesztéssel kapcsolatos pedagógiai feladatok... 17 4. Az egészségfejlesztéssel kapcsolatos pedagógiai feladatok... 20 5. Közösségfejlesztéssel kapcsolatos pedagógiai feladatok... 24 6. A pedagógusok helyi intézményi feladatai, az osztályfőnök feladatai... 26 7. A kiemelt figyelmet igénylő tanulókkal kapcsolatos pedagógiai tevékenységek... 29 7. 1. Sajátos nevelési igénnyel és a beilleszkedési, magatartási nehézségekkel összefüggő pedagógiai tevékenység... 2.

Gróf Széchenyi István Általános Iskola

  • SZOLJON - Korszerűbb épületben folyhat a tanítás a jászkarajenői általános iskolában
  • Jászkarajenői széchenyi istván általános isola di
  • Jászkarajenői széchenyi istván általános iskola iskola kerepes
  • Jászkarajenői széchenyi istván általános iskola ola mezőkoevesd
  • Kormánytisztviselői bértábla 2020
  • Jászkarajenői széchenyi istván általános iskola skola kondoros

Iskola enaplo

16 rendelkezik olyan bővíthető biztos ismeretekkel, készségekkel, képességekkel és jártasságokkal, amelyek képessé teszik őt arra, hogy a középiskolás követelményeknek a későbbiekben megfeleljen, ismeri a kulturált viselkedéshez, az emberek közötti kapcsolatokhoz, valamint a közösségben éléshez szükséges viselkedés- és magatartásformákat, határozott elképzeléssel bír saját közelebbi és távolabbi jövőjét és sorsát illetően.

Iskola csepel

A gyermekvédelmi felelős heti rendszerességgel kapcsolatot tart a gyermekjóléti és családsegítő szolgálat munkatársával, havonta esetmegbeszélő fórumot tartanak Az iskola összehangolja tevékenységét az önkormányzattal. Véleményünkkel segítjük az önkormányzat gyámügyi munkáját. Biztosítjuk a napköziben való elhelyezést alsó tagozaton, felső tagozaton igény szerint a tanulószobát. Az iskola esetenként mentálhigiénés feladatokat is ellát, folyamatosan kapcsolatot tart fenn a háziorvosokkal, fogorvossal, védőnővel. a tanulók és szülők tájékoztatása azokról a lehetőségekről, személyekről, intézményekről, ahová problémáik megoldása érdekében fordulhatnak 7. Tanulási kudarcnak kitett tanulók felzárkóztatását segítő programok A tanórákon az egyéni képességekhez igazodó differenciált oktatásszervezést alkalmazunk. Csoportbontásos oktatás alkalmazása 1-8. évfolyamon fejlesztő pedagógiai foglalkozások: kis létszámú csoportokban foglalkozunk a tanulási zavarok korrekciójával a Szakértői Bizottság szakvéleményének alapján ( SNI s, BTMN-s tanulók) Az első évfolyamon szeptemberben diagnosztizáló felméréssel (DIFER) szűrjük ki a tanulási zavarral küzdő gyerekeket, a későbbiek során a tanítók jelzése alapján kerülnek a felzárkóztató csoportba a tanulók.

Tárgyi erőforrások bemutatása Az iskola épületének legfőbb jegyei Az épületek használatba vételének ideje:1953., 1965., 1977., 1990. 2004., 2006. A tornaterem és az informatikai oktató helyiségek a legújabb épületrészek, állaguk kiváló, a szaktanárok az állagmegóvásra nagy figyelmet fordítanak. Felújítást nem igényel. Az "A" épület / Fő utca / állaga megfelelő – az alsó tagozat számára biztosít a földszinten 5 tantermet, a bútorzatok teljes cseréje megtörtént. Itt található egy táncterem is, valamint az épületrész padlásterében informatika szaktanterem, szerver szoba, könyvtár-oktató labor. A "B" és " C" épületben / Rákóczi utca/ fokozatos felújításra, bútorcserére került sor. A két részben 11 tanterem található. Ebből 1 természettudományos és egy angol szaktanterem és egy szertárból kialakított háztartástan terem. A "B" épület tetőszerkezete és a "C" épület lapos tetőzete felújításra szorul. A "D" épületben található az SNI tagozat 3 tanterme. Az épület nyílászárói és a folyosórész burkolata felújításra szorulnak.

(Eötvös József) Vezetői hitvallásom az elmúlt évek során sem változott meg. Továbbra is hiszem, és vallom, hogy a tanítás "hogyanja" alapozza meg azt, hogy képesek lesznek-e diákjaink az egész életen át tartó tanulás követelményének megfelelni. Ezért továbbra is fontos vezetői feladatnak tartom az új módszerek beépítését a mindennapi oktató-nevelő munkába. Egy jó iskolához jó csapat is kell. Továbbra is olyan tantestület vezetése a célom, ahol mindenki számára lehetőséget biztosítok ahhoz, hogy képességeit kibontakoztassa, és aktív, alkotó tagja lehessen a közösségnek. Jó emberi és szakmai kapcsolatok lehetnek csak építő jellegűek egy tantestület számára. 2. Milyen iskolát szeretnék? Olyan iskola a célom:  ahová a gyerekek szívesen járnak,  ahol motiváló és szerető légkör veszi őket körül, ahol a gyerekek sokféle képessége fejlődhet, ahol a szülők együttműködőek, ahol a tantestület minden tagja fontosnak érzi magát, ahol minden dolgozó elkötelezett a hivatása iránt, amely gyorsan képes alkalmazkodni az elvárásokhoz, amelyet a fenntartó is szívesen támogat.

2. Helyzetelemzés2 2. Személyi feltételek alakulása 2. Születések számának alakulása3 Születések száma Jászkarajenőn 40 29 30 27 21 20 2015 2016 16 20 10 0 2012 2013 2014 Településünkön a születések száma csökkenő tendenciát mutat, bár 2012 és 2013 között jelentős emelkedés figyelhető meg. Az adatok alapján, hosszú távon egy első osztály indítására kell felkészülnünk. Ugyanakkor nem kerülheti el az a tény sem a figyelmet, hogy a családi hátterek sokfélék, így a differenciálásnak egyre nagyobb szerepet kell biztosítani. Tanulók létszámának alakulása Tanulói létszám alakulása 2013-2016 között az októberi statisztikák alapján 200 182 174 173 165 146 150 108 108 95 100 50 21 SNI tagozat 67 54 normál tagozat napközi/tanulószoba 19 22 15 0 2012/2013. 2013/2014. 2014/2015. 2015/2016. 2016/2017. 2 KIR-STAT 2012 -2016. adatainak felhasználásával Adatszolgáltató Szabóné Varga Eszter jegyző, Jászkarajenő Község Önkormányzata 3 2012/2013. 2013/2014. 2014/2015. 2015/2016. 2016/2017. Tanulói létszám 195 201 180 161 Integrált SNI - fő/% 3/1 5/3 3/2 4/2 BTMN - fő/% 6/3 11/5 18/9 23/13 19/12 HHH - fő/% 73/37 91/45 103/52 98/54 90/56 Bejáró - fő/% 2/1 Évfolyamismétlő -fő/% 5/2 0/0 1/1 Az adatokból látszik, hogy csökken a szegregáltan ( SNI tagozaton) oktatott enyhe fokban értelmi fogyatékosok száma, a szakmai ellátásuk azonban biztosított, hisz a tantestületben 3 gyógypedagógus is dolgozik.

Kiemelt feladatnak tekintem, hogy az itt dolgozók hasznosnak, fontosnak tartsák tevékenységüket. Elveim a szervezetfejlesztéshez: o világos célok o megfelelő szervezettség o megbízható kommunikáció o elfogadott normák o jó munkahelyi légkör Az új intézményvezetői ciklus alatt az alábbi szakmai feladatok megoldását tervezem a tantestülettel közösen:  A kialakult új szervezeti formában – fenntartó és működtető a Ceglédi Tankerületi Központ – jó együttműködés megteremtése. A munkamegosztás érdekében az iskolai struktúrát továbbra is háromszintűnek tervezem o - magasabb vezetői szint (igazgató, igazgatóhelyettes) o - középvezetői szint (munkaközösség- vezetők) o - pedagógus szint (pedagógusok) és munkatársi szint (pedagógiai munkát közvetlenül segítők, technikai dolgozók). A szakmai munkaközösségek száma továbbra is négy: alsós, osztályfőnöki, humán, természettudományos munkaközösség. A közösségek vezetői a szakmai munka elsődleges felelősei, munkatervük alapján kötelesek a programjaikat szervezni, kéthavonta legalább 1 alkalommal munkaközösségi megbeszélést tartani.