Gyulai Iván Gömörszőlős, Dunán Innen Dunán Túl: Visszaemlékezés - Gömörszőlős

munkáltatói igazolás 2019

Hiába tartja a szakma az egyik legjobb önkéntes programnak a Paraszt Wellnesst, a cégek egyelőre csak hitegették a támogatásukról. Gergő szerint ebből is látszik, hogy miközben működik a greenwashing (a cégek sokat áldoznak különböző társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos PR-re, a szemlélet tényleges megváltoztatásával, a nem technológiai jellegű fejlesztésekkel alig-alig foglalkoznak. Főként az egyetemisták parasztok Az alkalmi önkéntességből mára szervezett kaláka lett. A következő hétvégén már huszonkilencedszerre wellneszezhettek az aktív vidéki kikapcsolódásra vágyók. A résztvevők nagy része olyan egyetemista, akik a háromdimenziós Farmville során szeretnék megismerni a vidéki fenntarthatóság és a paraszti élet rejtelmeit. "Mindig is érdekeltek a tanya körüli munkák – gyümölcsszedés, aszalás, valamint a gasztronómiai és kézműves tevékenységek, és egyébként is jó érzés a városi szardíniadobozból néha kiszabadulni és friss vidéki levegőt magamba szívni. A program ráadásul úgy volt meghirdetve, mint önkéntes munka, aminek rögtön megörültem, mert így kielégíthettem a mozgásigényemet és nem punnyadásról szólt a hétvége.

Támaszkodjunk a természet erejére!

Ennek három fő eleme volt: a kézművesség erősítése, a bio-élelmiszerekhez szükséges alapanyagok előállítása, valamint a speciális turisztikai szolgáltatások meghonosítása. Elsősorban olyan vendégcsoportokat fogadnak, akik a fenntartható életmódra törekszenek, nekik előadásokat is tartanak a témában. Gömörszőlős úgynevezett "érzékeny" turisztikai célpont, tudtuk meg, ahol nem lehet tömegturizmusban gondolkozni. Az elmúlt közel két évtizedben hat nagyobb pályázaton vettek részt sikerrel, kétszáz millió forint támogatást nyertek el fejlesztésekre, melyek zöme kapcsolódott a turizmushoz. A legutóbbi projektet június 15-én zárták. Olyan oktató- és információs központot alakítottak ki, ahol étterem, konyha, konferencia terem és 28 szálláshely várja a vendégeket. A házban környezetbarát és energiatakarékos infrastruktúrát működtetnek. Egy biogazdaságot is kialakítottak, amely segít ellátni az érkező vendégeket élelmiszer alapanyagokkal. Emellett bemutató gazdaságként is működik, ahol igyekeznek megóvni a tájra jellemző fajtákat.

  • Mélymulcsos tréningek
  • SONLINE - Gyümölcsész-találkát rendeztek Visnyeszéplakon
  • Dunán innen Dunán túl: Visszaemlékezés - Gömörszőlős
160 fával. A gyümölcsös célja a bakonyi tájfajták génmegőrzése. Ami az állatállományt illeti, jelenleg csak juhokat tartanak, rackát, cigáját, merinót, leginkább bemutató jelleggel. Rengeteg praktikát sikerült megtapasztalni, kézzel foghatóan látni, s ezen könnyedén alkalmazhatóak saját kertjeinkben, illetve a Gaja Egyesület közösségi kertben lévő ágyásában is. Hazafelé megálltunk megnézni a Csetény illetve Szápár mellett található szélerőműparkot, mely lenyűgöző látványt nyújtott. Itt Vadas Tímea tartott egy rövid előadást a megújuló energiaforrásokról és a szélenergia hasznosíthatóságáról. Krisna – völgy, Somogyvámos Harmadik utunk a Krisna-völgy Indiai Kulturális Központ és Biofarmra vezetett, külső és belső Somogy határára. Az itt élők önfenntartó életmódot folytatnak. Az éghajlatváltozás, a globális felmelegedés, az élelmiszerválság, a vízhiány az egész világ számára égető problémát jelent. E problémák megoldására egy megoldás az önellátó ökofalvak, farmközösségek létrehozása, melyhez a természet és a természetes környezet remek lehetőségeket kínál.
mária utca 41 bőrklinika