Csalán Tea Mire Jó | Teafa Olaj Mire Jó

A csalántea és a májdiéta hatására igen rövid időn belül megszabadult azoktól a foltoktól, amelyek a hasán, valamint a keresztcsont tájékán keletkeztek, és erős viszketés tokoztak, és sehogy sem akartak eltűnni. Egy másik, hasonló esetben is gyorsan segített a csalántea. Kaptam egy levelet a karintiai Dellachból, ebből idézem a következőket: "Isten fizesse meg felbecsülhetetlen segítségét, amelyben tanácsaival részesített. 19 éve tartó betegségemmel végigjártam egész Ausztriában számos neurológiai intézetet. Egyetlen orvos sem tudta megmondani, tulajdonképpen mi a bajom, nemhogy segíteni tudtak volna. Egy hétig csalánteát ittam, és csodával határos módon elmúlt a betegségem, mintha nem is lett volna soha. " Az említett tényekből kiviláglik, milyen gyorsan segíthetnek gyógynövényeink. Mindenesetre ilyenkor napi egy csésze tea nem elég, súlyosabb esetekben legkevesebb két literrel meg kell inni belőle napközben, kortyonként fogyasztva. Egy üzletasszony mesélte nekem, hogy kirándulásokra, utazásokra és üzleti utakra mindig visz magával csalánteát egy termoszban.

A csalán tea segít elaludni?

A lényeg, hogy ne forgalmas utak mellett szedjük a csalánt. Ha nem lelkesedünk az efféle tevékenységekért, piacokon is belefuthatunk friss csalánba. Én például a Bosnyákra járok, ott szoktam megkérni az egyik kistermelő bácsit, hogy rendszeresen hozzon nekem. Ha füvesember sincs a közelben, aki csalánnal látna el bennünket, akkor sem kell feladni. Még mindig ott a régi jó szárított csalán, csalántea vagy csalánkapszula, amit beszerezhetünk bármelyik gyógyszertárban vagy bioboltban. Mi mindenre jó a csalán? Maria Treben tavaszi tisztítókúrák részeként ajánlja nekünk a vérképző, vértisztító csalánt. Négy héten keresztül igyunk egy csésze csalánteát éhgyomorra, majd a nap folyamán még két pohárral. Egy csészéhez egy púpozott kávéskanál szárított csalán vagy csalántea szükségeltetik. Forrázzuk le, hagyjuk állni fél percig, szűrjük le és lassan kortyoljuk el. A csalán remek vízhajtó, ezért húgyúti fertőzések esetén, kiegészítő kezelésként érdemes napi szinten fogyasztani. A már leírtak szerint, de csak naponta egyszer.

zsálya tea mire jó

A csalán, kamilla talán a két legismertebb és leghatásosabb gyógynövény - PharmaChip.hu

A csalánt, latin nevén Urtica dioica-t, régóta ismerik és használják, mint erős vértisztító hatású gyógynövényt. Latin nevét az "uro" égni szóból képezték, ami nem véletlen, hiszen a csaláncsípés égető érzése mindenki számára ismerős. Ezért az érzésért a csalánban lévő nedv a felelős ami (többek között) hisztamint és hangyasavat tartalmaz. Szerencsére a hangyasav szárítás, illetve főzés hatására hatástalanodik, így már nem csíp a növény. A csalánban számos olyan összetevő van, ami pozitív hatást fejt ki az emberi szervezetre. Tele van vitaminokkal, legfőképpen C-, B-, K-, U-vitaminnal és A-provitaminnal is. Továbbá ásványi-anyag tartalma is jelentős, kiváló vas forrás, de van még benne magnézium és cink is. Érdemes még kiemelni klorofil, glukokinin, karotionid, flavonoid tartalmát is. A csalán tea pozitív hatásai:- jól alkalmazható köhögésre, tuberkolózis esetén, és asztma ellen is, - hatásos érelmeszesedés megelőző tulajdonsággal bír, - kiváló vértisztító, és vízhajtó, eltávolítja a szervezetből a mérgeket, salakanyagokat, - vas tartalma miatt igen jó a vérszegénységre, - a húgyúti betegségek hatásos orvoslója, - pozitívan hat a bélbetegségekre, - kedvező hatású ízületi bántalmak, reuma, és más izom fájdalmak esetén, - különböző bőrbetegségek esetén is szép javulás érhető el használatával, - és végül, de nem utolsósorban kiváló immunerősítő tulajdonsággal is bír.

Az eredmény jól látható: a fejbőr korpamentes, a selymesen csillogó haj laza, sűrű és hajlékony. Óriási segítséget nyújt a csalán érszűkület esetén is. Nem egy ember, aki érszűkületben szenved, elkerülheti a lábamputációt, ha idejében csalángyökérből készült lábfürdőt vesz(lásd a Felhasználási módoknál). Minden görcs, akárhol jelentkezik is, vérkeringési zavarra utal. Ilyenkor ajánlatos a csalánfőzettel történő lemosás és a fürdő. Ez vonatkozik a koszorúér-szűkület speciális esetére is. Hajoljunk a fürdőkád fölé, és langyos csalánfőzettel mossuk le a szívtájékot, egyúttal finoman masszírozzuk is. Egy 51 éves bajorországi asszony 28 éve szenved sipolytól és ez alatt az idő alatt leírhatatlan kínokat állt ki. A professzor, akinek a tanácsát kérte, meggondolandónak vélte az operációt, mivel a fisztula az arcon, a járomcsont alatt volt. 1978-ban ez a szerencsétlen teremtés egy laikus gyógyászhoz fordult, aki mindenekelőtt több megértést tanúsított iránta. Nyers kosztot, légzésterápiát és pszichokibernetikát írt elő neki.

Csalán tea mire jo de sotchi

  • Dr béres györgy rendelési idő
  • Csalán (Urtica dioica) - Maria Treben patikája
  • A csalán mindenre jó: esszük, isszuk és csapkodjuk vele magunkat
  • Apró csalán: sok-sok kór és betegség gyógyítója | Gyógyszer Nélkül
  • Aliexpress tapasztalatok - IT café Hozzászólások
  • Mire jó a csalántea
  • CSALÁNGYÖKÉR /MAMA DROG/ 50 g

Csalánt a vérzésre, fulladásra Az idősek közül sokan szenvednek szív ödémától, mely nehéz légzéssel, fulladással jár. Napi fél pohár csalánlé azonban segíthet: könnyítheti a járást és a beszédet. A csalán elsősegélyként sem utolsó: vérzés csillapítására használhatjuk a levelét. A felső hajtásokat leszedve, műanyag zacskóba téve pépesítsük tiszta kővel vagy kalapáccsal. A pép tiszta ruhára fektetve helyezhető a sebre, a vérzésnek perceken belül el kell állnia. Ne vigyük túlzásba a fogyasztását! A vitaminok a csalán levelében vannak. C, B és K-vitamint, valamint béta-karotint tartalmaz, de kalciumot, káliumot, klorofillt, vasat és flavanoidokat is. Főzeléket is készíthetünk belőle, mely igen tápláló vitamin-, ásványianyag- és fehérjetartalma miatt. Ügyeljünk rá, hogy főleg tavasszal, zsenge hajtásból készüljön, az még nem csípős – és hetente csupán egyszer fogyasszuk. Ha ugyanis ezt megszegjük, vesegörcsöket okozhat! A csalánteára ugyancsak igaz, hogy napi 3-5 csészénél többet nem ajánlatos inni belőle.

Ezen kívül lehetőleg minél gyakrabban fogyasszon friss csalánt zöldség, illetve saláta gyanánt. Igyon 1-2 héten át egy evőkanálnyi friss növényi préslevet 5 evőkanálnyi vízzel vagy almalével hígítva. A frissen préselt csalánlé bioboltokban is kapható, de elkészíthetjük magunk is: 2-3 evőkanálnyi csalánlevelet zúzzunk össze mozsárban vagy aprítsuk fel késsel, vagy egy alma, illetve egy sárgarépa kíséretében mixerben pürésítsük. A virágzás idején begyűjtött csalán gyulladásgátló és fájdalomcsillapító hatású reumás fájdalmak esetén • Csalános vaj Egy maréknyi zsenge csalánlevelet mossunk meg és aprítsuk egészen finomra. 25 dkg lágy vajjal, kevés reszelt citromhéjjal és zúzott fokhagymával keverjük össze, sózzuk, borsozzuk. Kiváló teljes kiőrlésű zsemlével vagy hajában főtt/sült burgonyával. • Zöld ital csalánnal Friss csalánlevelet mixerben almalével és vízzel (1:1) pürésítsünk (vagy szárított, porított levelet is használhatunk). Ebből kellemes, zöldborsóra emlékeztető ízű ital lesz, amely kiválóan frissít, ha fáradtak, kimerültek vagyunk.