Színes Rudak Feladatok

Majd így is hajtsuk félbe! Nyissuk szét! A hajtási éleket húzzuk át színessel! Hány részre osztottuk a lapot? Általában ez a feladat már nem okoz nehézséget a gyerekeknek, hiszen az óvodában már csináltak hasonlót. Mégis nagyon fontos, hogy lépésrõl lépésre a pedagógus is végezze el (a gyerekekkel haladva) a hajtogatást. Ha utasításaink pontosak, rövidek és csak a lényeges dolgokat tartalmazzák, tanulóink könynyen és jól fognak dolgozni. 7 A tanítási óra feladatai 3. óra: Ismerkedjünk! Számolgatások. Több kevesebb? Összehasonlítások válogatások. Álló egyenes rajzolása. 5. Mit látsz a képen? Soroljuk föl! beszélgetés, spontán Tk. megnyilatkozások Mibõl mennyi van? Számláljuk meg! Mibõl van a legtöbb? kérdés-felelet Mibõl van a legkevesebb? Találsz-e valamibõl ugyanannyit? Keressünk a tanteremben olyan tárgyakat, amelyekbõl: frontális több van, mint a vödörbõl a lapátból, az úszógumiból, kevesebb van, mint a labdából, tollaslabdából, vitorlásból Mondj igaz mondatot a képekrõl! II. 1, 2, 3, 4, te kis kezem a vers elmondása, kézlazító gyak.

Gyerekeknek

Mondj igaz hamis állításokat a látott tárgyakról! Jól alkalmazható ez a módszer a sorszám fogalmának kialakításakor is. Az asztalra helyezett tárgyakat megszámlálhatjuk ( Hány darab van az asztalon? ), majd megvizsgálhatjuk, hogy egy adott tárgy hányadik a sorban jobbról, illetve balról nézve. A nagyi kosarából elõvarázsolt tárgyakat összemérhetjük más szempontok szerint is hosszúság, tömeg, ûrtartalom. Fontos, hogy a pedagógus mindig tudatosan válassza ki a kosárba kerülõ tárgyakat, végiggondolva, mi mire lesz alkalmas. A gyermeki fantázia sok esetben még így is kifog rajtunk. Párosítás Széljegyzet a 10. órától folyamatosan A párosítás elvégeztetése több okból is lehetséges: A nagysági relációk meghatározásakor, ismeretlen darabszámok között. Az ugyanannyi fogalmának felhasználásával a darabszám meghatározása céljából. A korongos készlet korongjaiból 1 1 maréknyit vegyenek elõ a gyerekek, és dobják maguk elé a padra. A feladatuk az, hogy eldöntsék kék vagy piros korongból van-e több, de megszámlálniuk nem szabad a korongokat.

  1. A Bolognai Egyetem rövid története
  2. Színes rúd készlet - matekaneten
  3. Módszertani ötletgyűjtemény és digitális módszertár - Tempus Közalapítvány
  4. Színes rúd
  5. Ingatlan értékbecslés minta
  6. Jim hutton halála pdf

Előbb, később,... Alak; kör, négyzet, háromszög Nagyobb, kisebb; Magasabb, alacsonyabb hosszabb könnyebb több kevesebb legtöbb, legkevesebb Szélesebb, hangosabb, vastagabb, tovább tart... Kirakások, helyváltoztatás; képpel Tk. 8/15-13/8 való megfeleltetés; mutatott sorrend megnevezése; elmondott sorrend Mf. 6-9. követése. Tárgyak, szamélyek, képek állásának megfigyelése (ugyanúgy áll, fordítva, eldöntve... ) Összességek összehasonlítása: több, kevesebb nagy különbségek esetén Lejátszott, bemutatott cselekvés újra játszása. Cselekvések, történések időrend szerinti elmondása; felidézés fordított sorrendben is. Kirakások a logikai készlet elemeivel, mozaiklapokkal; másolás, ugyanolyan alakú keresése Összehasonlítás Szétválogatás, sorbarendezés összekapcsolás, Állítások megfogalmazása Mi változott meg? Jelölés megmutatással, visszaváltoztatással, nyíllal, megnevezés Összemérések közvetlenül és közvetítő eszközzel Több, kevesebb előállítása kirakással, Több, kevesebb; a ,  rajzzal jel bevezetése.

Matematika - 1. osztály | Sulinet Tudásbázis

Fontos, hogy minél többször és többféleképpen végeztessünk ilyen feladatokat! Jól használható- 16 ak a színes rudak is. Ezeket a feladatokat a padon végezzék a tanulók a melléklet jeleinek felhasználásával. Sok esetben kezeikkel is mutathatják a jeleket. < > 16. óra Az = jel bevezetése A táblán a következõ ábra látható: Melyik több, az alma vagy a körte: Természetesen erre a gyerekek azt válaszolják, hogy egyik sem. Még ne tegyük ki a jelet, elõtte vizsgáljuk meg a Tk. 12. feladatának képét! Hagyjuk, hogy a gyerekek mondják el, hogy mit is jelent számukra a feladat. Ezután az I. borítékból kerestessük ki az új jelet, s egy tanuló írja le a táblán is a hiányzó négyzetbe. Hasonlítsuk össze, hogy miben hasonlítanak és különböznek a tanult jelek. (<, >, =) Megismerjük a számok jelét Széljegyzet a 23. órától folyamatosan A számokkal való ismerkedés kezdetén nem szabad elfelejtenünk, hogy tanítványaink már sok elõzetes ismerettel rendelkezhetnek, melyet az óvodából vagy szûkebb környezetükbõl merítettek.

Jegyezzétek le a leolvasásokat a füzetbe! Mintát mutat a lejegyzésre. (Minden összeadás mellé rögtön odaíratja a hozzátartozó kivonást. ) 0 1 2 1+3=4 4 3=1 1 + 3 = 4 4 3 = 1 2 + 3 = 5 5 3 = 2 3 + 3 3. Egyenlő számok összeadása az ujjak segítségével és anélkül Ellenőrzik a lejegyzések helyességét. Álljatok fel! Mutassátok és mondjátok el az egyenlő számok egymáshoz adását és a hozzájuk tartozó elvételeket a kéz- és lábujjaitok segítségével! Leülteti a gyerekeket, és arra kéri őket, hogy most csak gondoljanak az ujjaikra, és úgy válaszoljanak a kérdezett számfeladatokra. Az utolsó kérdés lehet egymás után ez a kettő: Mennyi 7 + 7? És a 8 + 7? Mutatják, mondják, ahogyan már többször is gyakorolták. Válaszolnak a feltett kérdésekre. 14 15! Meghallgatja a gyerekek észrevételeit. Arra kéri őket, hogy ezt mutassák meg az ujjaikkal is. (Ez a tevékenység vezet át a következő tartalom feldolgozásához. ) Bizonyára több gyereknél működésbe lép az az összefüggés, hogy az ismert 7 + 7 összegnél a 8 + 7 1-gyel nagyobb lesz.

Önállóan dolgoznak. Ellenőrzik a feladatmegoldásokat. Azok a gyerekek mondják el a megoldásokat, akik önállóan oldották meg azokat. A lassabban haladó gyerekek most végzik el a kirakásokat egy-egy hiányzó számpár megkeresésekor. Szervezés: előveteti a gyerekekkel a számkártyáikat, és előkészít egy csomag számkártyát magának is. Most elmondja (és mutatja is) a kérdés-felelet játék szabályát. A kérdező mutasson fel két ugyanolyan kártyát. Például: 7 7 A felelő egy kártyával válaszoljon: adja össze a kérdező számkártyáin lévő számokat, és vegyen el belőlük 1-et (2-t)! 7 7 13 3. óra 11. Kérdés-felelet játék számkártyákkal Tanítói tevékenység Szervezés: előveteti a gyerekekkel a számkártyáikat, és előkészít egy csomag számkártyát magának is. Mondja el és mutassa be a szabályt! 12. Építések alaprajzon fehér kockákból Szervezés: előveteti a 3. feladatlapot, a zsebtükröt, és sok-sok fehér kockát a színes rudak közül. A feladatlap utasításai szerint megszervezi és segíti az építéseket. Egy-egy elvételt is el tud játszatni: a megépített házak közül az egyiket egyszerre belesöprik a dobozba.

  1. Kwindoo magyarország kit graphique
  2. Burger king fizetés
  3. Ram colosseum márciusi műsora médiaklikk
  4. Az 5 hullám teljes film festival
  5. Visegrád hajó menetrend 2015 cpanel
  6. Eladó családi ház nagykanizsa
  7. Gyerekjatek teljes film magyarul
  8. Converse cipők gyerek méretben video
  9. T home panaszbejelentés online
  10. Takács balázs intertransport kft
  11. Eladó nyaraló kismaros patak