Brit Óriás Nyúl

A keresztezésekből szerencsés új fajtatípusok alakultak ki, amelyek átvették a belga óriás testformáját, szépségét, szőrméjének előnyös tulajdonságait, de megtartották a parlagi és keverék nyulak nagyobb edzettségét és igénytelenségét. Ezek továbbtenyésztéséből alakult ki – más európai országokhoz hasonlóan – Magyarországon is a hazai óriás nyúl, melynek példányaival közvetlenül a II. világháborút megelőző időszakban már lehetett találkozni a kiállításokon. A magyar óriás nyúl zömök, széles törzsű, telt farú nyúl, füle rövidebb, mint 15 cm. Kifejlett korban a testsúly 5, 5-7 kg közötti, ideálisan 6, 5 kg. A többi óriás fajtával ellentétben a 7 kg fölötti testsúlyért már pontlevonás jár. A magyar óriás nyúl leginkább extenzív körülmények között – kis állománylétszám, lassú szaporítási ritmus, abrak mellett gumók vagy friss és szárított zöldtakarmány etetése, telepadlós elhelyezés, természetes klíma – szaporítható és nevelhető sikeresen. Ezért tömegtermelésre továbbra sem alkalmas, de sokkal jobban megfelelhet a bio- vagy ökotartásban.

Nyúl Flandre: fajta leírása és jellemzői, otthoni gondozás

Létezik piros szemű albínó forma is, amely például Nagy-Britanniában rendkívül gyakori. A szőrzet sima, fényes, testhez simuló, ezáltal is kihangsúlyozza ennek a fajtának az izmos testalkatát. Testtömegük körülbelül 4 kg. Folyamatosan nőnek, koptatniuk kell – néha a kertészek és a gazdik bosszúságára. A kifejlett házinyúl tömege 1, 5 kg-nál kezdődik, a legnehezebb óriásnyulak elérhetik akár a 12 kg-ot is. A test hossza 30-70 cm között változhat. A házinyúl testfelépítése, mint a legtöbb emlősállatnál, fej, törzs és végtagok. Kaliforniai óriás nyúl A Kaliforniait az 1920-as években amerikai tenyésztők alakították ki. Eredetileg ipari méretekben tenyésztett prémes állatnak szánták, de ma már kiállítási célokra is széles körben tartják. Újzélandi Fehér és Himalájai fajtákkal alakították ki a fő vérvonalat, majd Csincsilla példányokkal is keresztezték. Az új fajtát az Amerikai Nyúltenyésztők Szövetsége 1939-ben ismerte csak el, Európában a 60-as évekig nem vált ismertté. Pointed fajta, ami azt jelenti, hogy a kiálló testrészek, így a lábfejek, a farok, a fülek és az orr sötét színűek, a fehér testszőrzettől élesen elválnak.

Nyultartas - G-Portál

A nyulak méretük szerinti csoportosítása! A nyulak méretük szerint négy típusát különböztetjük meg: - Nagytestü vagy óriások. - Közép méretüek. - Kistestü nyulak - Törpe nyulak Ezen típusokon belül több fajtát különböztetünk meg. Ezek közül kiemelnék egy néhány ismertebb fajtát. Nagytestü vagy óriás nyulak: (Testtömegük 5, 5 kg fölötti. ) -Magyar óriás -Német óriás -Brit óriás -Belga óriás Közép méretü nyulak: (Testtömegük 3, 5-5 kg között van. ) -Bécsi kék -Bécsi fehér -Bécsi szürke -Bécsi fekete -Német ezüst -Alaszka -Pannon fehér -Debreceni fehér Kistestü nyulak: (A testtömegük 2-3, 5 kg, között van. ) -Fekete-cser nyúl Törpe nyulak: (A testtömegük 0, 9-2 kg között van. ) -Holland törpe nyúl -Törpe kosorrú -Oroszlánfejü kosorrú -Oroszlán fejü

.::Amit a nyulakról tudni kell::. - G-Portál

Ilyet még nem láttál, ekkora nyúl nincs! - érkezett a levél, és persze a fotó. Utánajártunk Herman, az óriásnyúl igaz történetének. "Herman a maga 7, 7 kilójával, 21 centiméter hosszú füleivel és méteres magasságával méltán nyerte el a legnagyobb nyuszi címet. A legtöbb nyuszi akkora, mint Herman füle. A nyúl német óriás fajtájú, fajtársai közül a legnagyobb. " - szólt az e-mail. És íme a fotó: Herman már nem fér be a nyúlólba, gazdája tömör tölgyből épített neki lakást. Termetes teste naponta legalább 2 kilónyi élelmet kíván és ha már jóllakott, akkor még szívesen elropogtat egy-két fej friss salátát. Herman Berlinben éldegél gazdájával Hans Wagnerrel, aki féltve óvja nagyra nőtt nyuszija egészségét: vitaminkiegészítőket és hetente egy bála szénát rendel husi nyuszijának. Az igazság Az ilyen e-mailek valóságtartalma általában csekély. Ahogy egy olvasónk fogalmazott: "Minél nagyobb egy állat, annál hatalmasabbra kell felfújni a róla szóló sztorit". Herman azonban tényleg létezik, számos észak-amerikai médium és a BBC is beszámolt már róla.

Brit óriás nyl

Pl. : az orron levő "Lepke" rajzolatnak szabályosnak kell lennie, a legkisebb eltérések is pontlevonást, sőt kizárást is jelenthetnek. Példafajták: Angoltarka nyúl, Tarka óriásnyúl, Holland tarka nyúl, Japán tarka nyúl, Háromszínű "Dreifarben" nyúl. Ezüstözött vagy gyöngyözött nyúlfajták: Speciális színük miatt kerültek külön csoportba, és ezt a jellegzetes tulajdonságukat bírálják a legszigorúbban. Példafajták: Nagy ezüst nyúl, Kis ezüst nyúl, Gyöngymókus nyúl. Albínó és egyéb fehér színű nyulak: Ebbe a kategóriába belefér minden nyuszi, amely hófehér. Még a Bécsi fehér nyúl is, pedig ez a fajta csak egy speciális génmódosulás miatt fehér színű, és a többi fajtával ellentétben a szemei kék színűek. Példafajták: Fehér óriásnyúl, Újzélandi fehér nyúl, Hermelin törpenyúl, Bécsi fehér nyúl. Kosorrú (Lógófülű) nyúlfajták: Az összes lógó fülű nyúl ide tartozik, legyen törpe vagy óriás. A fülek és a fejforma elbírálására nagy súlyt helyeznek ebben a csoportban. Példafajták: Francia kosorrú nyúl, Angol kosorrú nyúl, Kis kosorrú nyúl, Törpe kosorrú nyúl, Miniatűr kosorrú nyúl.

Teljes film

  1. Brit óriás nyúl péter
  2. AMD Ryzen 5 1500X Processzor eladó - AMD - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu
  3. Belga óriásnyúl
  4. Számlázz hu előfizetés
  5. Közel másfél méteresre nőtt a világ legnagyobb nyula
  6. XTRA VITAL TELJESÉRTÉKŰ ELEDEL - NYULAKNAK
  7. Brit óriás nyúl ketrec
  8. Brit óriás nyl
  9. Nyúl -Az Ugribugri Kiskedvenc