Kémia Tanmenet 8 Osztály

Modellezés: 4 léggömb elhelyezkedése – tetraéder II/10. MP 29–32. 9. A természetes és mesterséges szenek 11. Energiahordozók Kőszén – koksz Természetes és mesterséges szenek Száraz lepárlás – száraz desztilláció – hőbomlás Faszén – fakátrány – fagáz Orvosi vagy aktív szén – fajlagos felület Adszorpció Energiahordozók – energiafajták Képességfejlesztés Szerkezet és tulajdonság közötti kapcsolat felismerése, tudatosítása, elmélyítés, rögzítés. A feladatmegoldó képesség fejlesztése. Kísérletek Fa száraz lepárlása szénhidrogének szerkezete Szénhidrogének Földgáz, kőolaj – szénhidrogének keveréke – desztilláció – párlatok Aktív szén adszorpciós képességének vizsgálata vörösborral vagy hipermangán oldattal Modellezés: Égés – exoterm reakció – hőtermelés II/11. II/13. MP 29–32. Földgáz égése – Bunsenégő működése Molekulaméret és olvadás-, forráspont összefüggése Alternatív energiaforrások Megújuló energiaforrások Környezetszennyezés II/12. Természettudományos kompetencia: cél- és feladat-meghatározás, tervkészítés, kísérlet elvégzése; megfigyelőképesség, összefüggés-elemzés.
  1. Kémiai kötések 7 osztály
  2. Témazáró

Kémiai kötések 7 osztály

A kérdések különböző nehézségűek legyenek, de mindenképpen rövidek. Adják oda a tanárnak, aki gyors elolvasás után 1-2-3 pontosra értékeli a kérdéseket, és ráírja a pontszámokat a kérdések mellé. Addig a gyerekek elkészítik a játéktáblát. Kb. 15-20 mezőből álljon a pálya. Az osztálylétszámtól függően 3-5 fős csapatokat, kb. 5 csapatot alakítsunk ki. 5 színes bábu induljon a játékpálya START mezőjéből. A csapatok válasszanak az 1-2-3 pontos kérdések közül. Minden csapat egymást követően kapja a kérdéseket, és annyit lép, ahány pontos a kérdés. Amelyik csapat legelőször eléri a CÉL-t, az nyer, azt a csapatot jutalmazhatjuk. Tevékenységek A tanár frontális magyarázatokkal és több esetben önálló csoportmunkával sajátíttatja el az anyagot a tanulókkal. Magyarázataihoz a nemfémes elemek rácsmodelljeit és molekulamodelleket (kalottmodell és pálcikamodell) használ. Ebben a témakörben minden órára jut számos érdekes kísérlet. Az alapkísérleteken kívül érdekes, figyelemfelkeltő demonstrációs kísérletet is végez.

Felhívja a figyelmet az érdekességekre és a természettudományos tantárgyak közötti kapcsolatokra. Segíti a logikus, gondolkodó természettudományos világkép kialakulását, felhívja a figyelmet a környezetvédelmi kérdésekre. 4 A tanuló fegyelmezett magatartással, csoportmunkával vesz részt az óra munkájában. Pontos jegyzeteket készít, tanára útmutatása alapján és felügyelete mellett egyszerű kísérleteket végez. Betartja a laboratóriumi rendszabályokat, ügyel a maga és társai testi épségére. A kísérletek tapasztalatait lejegyzi, tanára segítségével megmagyarázza a látottakat. Törekszik a tananyag megértésére és az összefüggések felismerésére. Gondolkodik! Használja a hozzáférhető ismerethordozókat. Követelmények A tanulók legyenek képesek számot adni a szervetlen kémiai ismereteikről írásban és szóban egyaránt. Ismerjék és tudják lerajzolni a tanult elemek és szervetlen vegyületek szerkezetét, szerkezeti képletét. Tudják felsorolni ezeknek az anyagoknak a fizikai tulajdonságait (szín, szag, halmazállapot, oldhatóság, sűrűség, áramvezetés stb.

Témazáró

Anyagismeret: 7. osztályban megismert anyagok összegyűjtése, megtekintése I/2. Szabálykövető kompetencia: a kísérletezés rendszabályai. Részecske- és halmaztulajdonságok Ismétlés III. : 3. Az anyagok tulajdonságai és változásaik Fizikai és kémiai változások Energiaváltozások Ismétlés IV. : 4–5. Mennyiségi ismeretek Számítások a kémiai egyenlet alapján Oldhatósági feladatok Oldatok keverése Moláris tömeg, anyagmennyiség meghatározása Egyszerű sztöchiometriai számítások 6. I. témazáró Anyanyelvi kommunikáció: Ismeretek rendezése, szakkifejezések pontos használata, írásbeli munka. Redoxi- és sav-bázis reakciók Oldatok összetétele: tömegszázalék I. témazáró javítása Kalcium égése Magnézium égése Matematikai kompetencia: Mennyiségi viszonyok, egyszerű, arányossági, százalékszámítási számítások elvégzése, becslés, nagyságrendek összehasonlítása. Gyakorlás, alkalmazás. A feladatmegoldó képesség fejlesztése. Hatékony, önálló tanulást segítő kompetencia: Információk keresése, kezelése az interneten.

  • Technika tanmenet 1 osztály
  • Milyen sonkát érdemes venni? - Akinek számít a pénz, célszerű, ha az ár-érték arányra is figyel - Az én pénzem
  • Tanmenetjavaslat Villányi Attila: Kémia 8. Szervetlen kémia című tankönyvéhez - PDF Free Download
  • Joghurtos erdei gyümölcsös torta recipe
  • Euronics felültöltős mosógép teszt
  • Sport babakocsi mikortól
  • A facebook előnyei se
kémia tanmenet 8. osztály ofi
  1. Jókai tér 6.0
  2. Alba ipari zóna
  3. Termelői méz miskolc
  4. Manchester united meccsei
  5. Liverpool legfrissebb hitek.fr
  6. O la voga márka
  7. Mondocon 2018 programok ingyen
  8. Elveszett levelek sorozat
  9. Nb3 duna csoport de
  10. Teáor szám kereső
  11. Boldog karácsonyt mozgó képek ingyen
  12. Dr ézsi robin
  13. Lurdy mozi foglalás
  14. Bacchus étterem szigetmonostor
  15. Kutya nevelés alapjai az
  16. Esővíz elvezetés csatornába
  17. Minőségirányítási vezető állás debrecen