Kutya Nevelés Alapjai

Többet szeretnél az etető, simogató, sétáltató személyzet szerepkörétől? Szeretnéd megérteni, mit miért csinál kutyád? A szerző által alapított Tükör Módszer a gazda és a kutya közötti viszony tudatosításáról kapta a nevét, arról, ahogyan tükrözi egymást a két lény. Nem uniformizált idea, nem mintakapcsolat elérésére akar rábírni a Tükör, hanem azt célozza, hogy legyen bármi is az igényünk, tartsunk bárhol is az úton, azt tudatosan tegyük. E tudatosság pedig abban segít, hogy megtervezhessük a következő lépést. A könyv lapjain szereplő kérdésekre e módszer szemlélete alapján született válaszokat találtok. Vámosi-Nagy Nóra: Klikk! – Ahogy a kutyák szeretnek tanulni A kutya tanítása a legjobb közös programok egyike, persze, csak ha a megfelelő módszert választjuk hozzá. A klikkerképzéssel kutyánk szívesen tanul majd, hiszen kényszer, vagy erőszak helyett motivációra, jutalmazásra épül. A közös feladatmegoldás mélyíti a kutya-gazda kapcsolatot és árnyaltabbá teszi a kommunikációt is kutyánkkal.

  1. A kutyakiképzés alapjai · Állatvédő Egyesület
  2. Teljes

A kutyakiképzés alapjai · Állatvédő Egyesület

Emeljük fel a lábát, húzzuk szét az ujjait, simítsuk végig a hasát stb. Fokozatosan haladjunk a valós életben előforduló helyzetekig. Eleinte ezeket csak a gazdi csinálja, később megkérhetünk ismerősöket, hogy ők is gyakoroljanak a kutyával. A jutalomfalat, a nyugtató hangszín sokat segíthet, hogy kutyánk stressz nélkül tűrje, majd jobban megszeresse ezeket a helyzeteket. 9 Burkolatok, anyagok Mókás látvány, mikor egy kölyökkutya először találkozik egy bizonyos anyaggal, vagy közeggel és óvatosan közelít egy pocsolya felé, esetleg nem mer rálépni egy kövezett lépcsőre. A kutyák nagy része sokféle burkolat esetében igencsak óvatos, amikor először találkozik vele. Ezért is érdemes már otthon különböző dolgokat lerakni a kutya számára, hogy szokja, tudjon velük ismerkedni. Van olyan burkolat, ami vizuálisan ijesztő, például egy csillogó csempe, van, amelyik érdes esetleg csúszik, túl puha, süppedős stb. Máskor azért lehet valami ijesztő, mert mozog, vagy zörög. Egy lépcső, rámpa vagy rácsos felület is furcsa lehet egy kölyöknek.

Időnként menjünk be a rendelőbe és kérjük meg az ott dolgozókat, hogy adjanak jutalomfalatot a kutyánknak. Szoktassuk hozzá az idegen, zavaró szagokhoz, a többi várakozó állat reakcióihoz, illetve az oda-vissza úthoz, gyakran, célzottan jutalmazva őt. A vizsgálatokra és az ott szükséges lefogásokra, kutyánkat otthon próbáljuk felkészíteni. Az utazás is biztosan elő fog fordulni, akár autóval, akár tömegközlekedéssel. Vannak kölykök, akik rosszul vannak a mozgó kocsiban és emiatt nem szeretik az utazást. Eleinte szoktassuk a kutyát az álló autóban való nyugodt, kezdetkor csak pár perces időtöltéshez, később rövid utakat tegyünk vele, aminek a végén kellemes élmény éri őt. A kutyát jól rögzített kutyaszállító dobozban/ketrecben szállítsuk, amihez előtte hozzászoktattuk. A szállítóbox nem csak utazásnál jön jól. Ha jól építjük fel, a kutya a dobozt a kuckójának, egy biztos pontnak fogja tekinteni, amit mi bárhova magunkkal vihetünk. Törekedjünk arra, hogy a kutyát a szállítóboxban csak jó élmény érje (etetés, rágócsont, gazdi simogatása) és az abban való tartózkodást lehetőség szerint a pihenéssel kösse össze.

kutya nevelés alapjai - labda2 kutya nevelés alapjai 4

Teljes

  • V. fejezet. A kutya nevelése. Tanítási módszerek, a kutya motiválása - PDF Ingyenes letöltés
  • Könyvek - Kutyasuli
  • Könyv: Csak szex (Vi Keeland)
  • Kutya nevelés alapjai teljes film
Sok olyan kutyás sport, tevékenység létezik, ami ezekre az alaptulajdonságokra (szimatmunka, keresés és kajtatás, őrző-védő munka stb. ) épül, ezért vigyünk tudatosságot a döntésünkbe: találjuk meg a kutyánkhoz illő tevékenységet, vagy a feladathoz leginkább illő kutyát. Akár mi magunk is alakíthatjuk úgy a napi sétákat, foglalkozásokat, hogy az ösztöneit is igénybe vegyük. Sok helyzetben elvárjuk kutyáinktól, hogy ne impulzívan, az ösztöneiknek engedelmeskedve cselekedjenek. Ezzel nincs is gond, amíg más helyen más körülmények között biztosítani tudjuk részükre azt, hogy használhassák velük született adottságaikat, kiadhassák energiáikat. A két alapvető ösztönös tevékenység, amivel szinte minden kutyát fajtájától függetlenül könnyedén lehet fárasztani, a szimatmunka és a zsákmányösztönön alapuló apportmunka. A kutyák egyik legnagyobb adottsága a szaglásuk érzékenysége, ami sokkal fejlettebb az emberénél. A mai napig nincs olyan gép vagy technika, ami pótolni tudná a kutyák orrát. A szaglászós sportokat és játékokat minden kutyának fajtától, kortól és nemtől függetlenül ajánljuk, mert természetes módon és hatékonyan köti le az energiáit.
kutya nevelés alapjai me

Kerüljük a rövid, és főleg a feszes pórázon való találkozásokat, mert olyankor a kutyák többsége feszült, és ez a találkozásra is rossz hatással lehet. A szűk helyen való ismerkedés sem javasolt. Vegyük figyelembe, hogy különböző erőforrások (játék, étel, egy megszerzett bot, vagy akár a gazdi figyelme) is válthat ki védelmező reakciókat egyes kutyákból. A kutya kutya közti kommunikációba csak akkor érdemes közbeavatkozni, ha valamelyik fél számára veszélyes vagy terhes a szituáció, és nem tudja önállóan megoldani azt. Mindig egyeztessünk a másik gazdával, és ha ő bármi miatt azt kéri, hogy ne engedjük oda kedvencünket, kérésének tegyünk eleget. Ha azt érezzük, hogy a helyzet a mi kutyánknak sok, akkor ne habozzunk megkérni a másik gazdát, hogy vegye ki kutyáját a szituációból. A farok nélküli kutyák eltérő testjeleikkel, míg a nehezen, szörcsögve levegőt vevő kutyák a meglepő hangokkal válthatnak ki szokatlan, akár ellenséges reakciókat fajtársaikból. Próbáljunk mindenféle megjelenésű és mozgású kutyával találkozni, de nagyon figyeljünk rá, hogy kutyánkat ne érje rossz élmény.