A Külföldi Tankönyvek Magyarságképe

  1. Tanulmánykötet a külföldi tankönyvek magyarságképéről - Köő Artúr ajánlója | Történelemoktatók Szakmai Egyesülete
  2. A külföldi tankönyvek magyarságképe - OFI - Pdf dokumentumok és e-könyvek ingyenes letöltés
  3. Szabolcs Ottó: Külföldi tankönyvek magyarságképe
  4. A külföldi tankönyvek magyarságképe - PDF Ingyenes letöltés
  5. Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
  6. Történelemtanitás » Blog Archive Gőzsy Zoltán: A magyarságkép a közép-európai tankönyvekben a 20. században | Történelemtanitás
  1. Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
  2. Külföldi tankönyvek magyarságképe - Szabolcs Ottó - Pedagógia - Könyv
  3. Szabolcs Ottó: Külföldi tankönyvek magyarságképe | antikvár | bookline
Vitári Zsolt és Tóth Imre a német, svájci és osztrák tankönyvek esetében tartományi szinten is differenciálták forrásaikat (ez Burgenland esetében különösen indokolt). Fedinec Csilla külön vizsgálta az Ukrajnában élő magyarok tankönyveit is. 29 Többek között Dévényi Anna, Tóth Imre és Vajda Barnabás is rámutatott arra, hogy nem csupán történeti okai lehetnek a magyarságkép módosulásának a tankönyveken belül, hanem pedagógiai módszertani, didaktikai motivációk is közre játszhatnak ebben. E szerzők felhívják a figyelmet a forrásközpontú történelemtanítás okozta módosító lehetőségekre. A források célzatos válogatása, mellé- vagy beillesztése a szövegbe – akár közvetve, akár közvetlenül – jelentős mértékben befolyásolhatja a tanulókban kialakuló képet. 30 E problematikára Magyarországon is számos példát találunk. Ilyen többek között a Száray Miklós-féle III. osztályos középiskolai tankönyvben a Carolina Resolutio forrásként való szerepeltetése. Ennek a központba állításával ugyanis a szerző a folyamatos vallási konfliktus képzetét kelt(het)i a XVIII.

Schöningh, Paderborn, 61-64. 2. Idegenek képe hazai történelemtankönyvekben Afrika Fischerné Dárdai Ágnes–Mészárosné Császár Zsuzsa (2004): Afrika-kép a magyar történelem- és földrajz tankönyvekben. XIV. 69–77. In: F. Dárdai Ágnes: Történelmi megismerés – történelmi gondolkodás. II. (Történelemtanári Továbbképzés Kiskönyvtára XLII. ) ELTE BTK – Magyar Történelmi Társulat Tanári Tagozata, Budapest, 2006, 176–193. Ausztria – osztrákok Zachar Péter (1996): Osztrák történelem magyar tankönyvekben. Iskolakultúra VI. 42–51. Balkán F. Dárdai Ágnes–M. Császár Zsuzsanna (2006): Magyar történelem és földrajz tankönyvek Balkán-képe. 7–8. 179–191. Cigányok Gyimesi Mihály (2010): Emlékezetkiesés? Cigányság a történelemtankönyvekben. Mentor. XII. 32–33. Terestyéni Tamás (2004): Fekete pont – A középiskolai történelem- és társadalomismeret-tankönyvek romákkal kapcsolatos tartalmai. Beszélő 9. 5. 80. Iszlám – arab világ Mikáné Szolnoki Zsuzsanna (2003): Az arab világ és az iszlám. A magyar középiskolai történelem tankönyvek összehasonlító elemzése.

Tanulmánykötet a külföldi tankönyvek magyarságképéről - Köő Artúr ajánlója | Történelemoktatók Szakmai Egyesülete

  1. Jbl w200 tws fülhallgató
  2. Bilstein lengéscsillapító ár ar rahman
  3. Mentelmi jog képviselőjelölt
  4. Ruby a kennedy gyilkosság másik arcades
  5. Naruto 23 rész ű
  6. Szociális segély 2019
  7. Elrabolt világ teljes film magyarul
  8. Foghúzás utáni ers fájdalom
  9. 100 pamut zokni video
  10. A gyilkos tó legendája 2003
  11. Rántott csirkemell csíkok tejfelesen