Futball Meccs Ma

Írta: Anna Matrai & CNN & BBC & Reuters • A legfrissebb fejlemények: 02/10/2022 Legkevesebb 125-en meghaltak és 180-an megsérültek egy futballmeccs után kitört zavargásban ndonéziában. A hazai csapat szurkolói berohantak a pályára, hogy így fejezzék ki elégedetlenségüket. A rendőrök a szurkolók ellen könnygázt is bevetettek, hogy kontrollálni tudják a tömeget. Az indonéziai futballmeccs egyike a világ legtöbb halálos áldozatot követelő sporteseményeinek. A meccsen az ország két legnagyobb csapata, az Arema FC és a Persebaya Sutabaya játszott a Kelet-Jáva tartomány Malang városában található Kanjuruhan stadionban. Az Arema 3-2-re kikapott a Persebayától, ezután rohantak be az Arema szurkolói a pályára. A mérkőzés és a zavargások után többen légzési nehézségekkel kerültek kórházba. A kórház igazgatója szerint a legfiatalabb áldozat mindössze öt éves volt, továbbá két rendőr is életét vesztette a tömegverekedésben. Miután a stadiont elhagyták, a feldühödött szurkolók gyújtogatni kezdtek.

Több száz sérült és halott egy indonéz futballmeccsen - Napi.hu

A meccsen az ország két legnagyobb csapata az Arema FC és a Persebaya Sutabaya játszott a Kelet-Jáva tartomány Malang városában található Kanjuruhan stadionban. Az Arema 3-2-re kikapott a Persebayától, ezután rohantak be az Arema szurkolói a pályára. A mérkőzés és a zavargások után többen légzési nehézségekkel kerültek kórházba. A kórház igazgatója szerint a legfiatalabb áldozat mindössze öt éves volt, továbbá két rendőr is életét vesztette a tömegverekedésben. Miután a stadiont elhagyták a feldühödött szurkolók gyújtogatni kezdtek. A stadion 38 000 néző befogadására alkalmas. Indonézia védelmi minisztere szerint legalább 4 ezer emberrel többen tartózkodtak a stadionban a mérkőzés ideje alatt - írja a indonéz rendőröket felügyelő szervezet az Indoniesian Police Watch (IPW) a malangi rendőrfőkapitány "eltávolítását" követeli a szombati zavargások után. A FIFA szabályai tiltják, hogy a mérkőzést biztosító rendőrök és biztonsági személyzet "tömeg kontrollálására alkalmas" gázt vessenek Indonéz Labdarúgó-szövetség (PSSI) a jövő hétre tervezett futballmeccseket felfüggesztette, az Arema FC stadionjában pedig a szezon hátralévő részében nem rendezhetnek mérkőzéseket.

Magyar futball bajnoki meccs

Hévíz Sk Bemutatkozás Szakosztályok Labdarúgás Kézilabda Asztalitenisz Íjászat Ökölvívás Sakk Lovas szakosztály Kosárlabda Híreink Pályabérlés Pályázatok Kapcsolat Bajnokság Tabella Sorsolás - Eredmények Bozsik program Szakmai stáb Büszkeségeink Létesítmény Csapatok Hírek Galéria Letölthető tartalmak Legfrissebb híreink Hévíz SK – Pápai ELC U12-U13 bajnoki mérkőzések Szombaton U12-es és U13-as csapataink a Pápakorosztályos csapatait fogadta hazai pályán. Tovább 2022. 10. 07. Hévíz SK U19 – Király SE 1:3 (1:1) Csütörtökön a Király csapatát fogadta hazai pályán U19-es csapatunk. 2022. 05. Tarr Andráshida SC - Hévíz SK U17 0:1 (0:1) Szombaton U17-es csapatunk Andráshidára utazott. 2022. 04. Hévíz SK U15 – FC Ajka 2:3 (0:1) Kedden hazai pályán fogadta az Ajka korosztályos együttesét U15-ös csapatunk. Pápai ELC - Hévíz SK U15 1:6 (0:1) Pénteken Pápára látogatott U15-ös csapatunk. Hévíz SK U17 – FC Nagykanizsa 2:2 (1:1) Vasárnap U17-es csapatunk hazai pályán fogadta a Nagykanizsa korosztályos csapatát.

Mindent elmond, hogy Gulácsinak nem kellett hárítania, egyetlen lövés sem talált kaput hazai oldalon. A német drukkerek is nehezen viselték a csapatuk szenvedését, minden szögletnél Szoboszlait dobálták a lelátóról, emiatt a 36. percben állt is a játék. A 39. percig kellett várni az első német helyzetre, Raum baloldali beadására Müller érkezett a hosszún, Kerkez mellett kapura fejelt, de a labda pont Gulácsi Péter kezébe ment. A 41. percben nevetséges sárga lapot kapott Szalai Ádám, aki rálépett Süle bal lábára, majd a védő eljátszotta, hogy kapott egy könyököst a jobb szemére. Szalai és a németek védője, Antonio Rüdiger is nevetett a játékvezető ítéleté Ádám fantasztikusan játszott az első félidőbenForrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Federico GambariniA hátralévő időben újabb gól már nem esett, így egygólos magyar előnnyel mentek pihenőre a csapatok. Mindent elmond az első félidőről, hogy a hazai csapatnak egyetlen egy kaput eltaláló lövése volt. A második játékrész előtt Hansi Flick cserélt, és játékrendszert is váltott, a németek átálltak 3-5-2-re.

• Futball meccs ma.de

A két rivális szurkolótábor összeverekedett, mire a rendőrök könnygázt vetettek be. A nézők pánikba esve próbáltak menekülni, és sokakat agyontapostak. Pánik tört ki szombaton késő este egy indonéziai labdarúgó-mérkőzésen, miután a rendőrség könnygázt vetett be a szurkolók közti verekedés megfékezésére. 129-en meghaltak, többségüket halálra taposták, jelentette az Associated Press hírügynökséissítés: az új híradások szerint 174-re nőtt a halálos áldozatok száma. A kelet-jávai Malang tartomány Malang városában található Kanjuruhan stadionban a két rivális futballcsapat több szurkolója is egymásnak esett, miután az indonéz első osztályban játszó Persebaya Surabaya 3-2-re legyőzte az Arema Malangot. A verekedés közvetlenül a mérkőzés befejezése után kezdődött. A rohamrendőrség megpróbálta feloszlatni a verekedést. Eközben könnygázt vetettek be, hogy véget vessenek a rendbontásnak, ez azonban pánikot okozott a szurkolók körében, közölte Nico Afinta kelet-jávai rendőrfőnök. Nézők százai kezdtek egyszerre futni az egyik kijárati kapuhoz, hogy elkerüljék a könnygázt és a gumibotozó rendőröket.

Labdarúgás - Debrecen hírei, debreceni hírek | Debrecen és Hajdú-Bihar megye hírei - Dehir.hu

A magyar fociválogatott péntek este 1-0-ra nyert Németország ellen a Nemzetek Ligája A divíziójának utolsó előtti fordulójában. Marco Rossi csapata időnként lefocizta a németeket, ennek pedig meg is lett az eredménye. Szalai Ádám révén a vezetést is sikerült megszerezni a 17. percben és előnnyel menni a szünetre. A második játékrészben feljavultak a németek, de ziccerei akkor is a magyaroknak voltak. Mivel a csoport másik meccsén az olaszok 1-0-ra legyőzték az angolokat, így a csoportelsőség még nem biztos a halálcsoportban, az viszont igen, hogy bennmaradt, másodiknál rosszabb már nem lehet az A csoportban a magyar válogatott. Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése Lipcséből. Talán nincs olyan futballszerető ember, aki ne ismerné az előzményeket, ennek ellenére érdemes ezzel kezdeni. A magyar válogatott júniusi első négy találkozóján hét pontot szerzett és egy ponttal előzte meg pénteki ellenfelét, míg az olasz csapatot kettővel, a kétszer legyőzött angolokat pedig ö teljesítmény után előzetesen az sem volt elképzelhetetlen, hogy pénteken az A divízióban maradás mellett csoportelsőséget is ünnepelhet Marco Rossi csapata.