Nyári Orgona Metszése | 18. Hét: Orgona - Bálint Gazda Kertje | Bálint Gazda Kertje

Tehát ezek egyikét sem szabad erőteljesen visszametszeni. Célszerű inkább a nyár közepén átnézni az ágakat, és teljesen eltávolítani közülük a legidősebbeket. Következzen most néhány egyszerű lépésben bemutatva, hogyan is tanácsos a nyáriorgonát megmetszenünk. Amire szükségünk lesz: metszőolló, fűrész és/vagy ágvágó olló. 1. lépés A nyáriorgona metszését kora tavasszal végezzük el. Először is metszőollóval mintegy felére vágjuk vissza a legmagasabbra nőtt vesszőket. Így könnyebben látni fogjuk, hogyan is haladunk, és jobban hozzá fogunk tudni férni a növény talajhoz közeli részeihez. 2. lépés A vastag fás szárakat ágvágóval vagy fűrésszel távolítsuk el kb. 30 cm-rel a talaj szintje felett. Ahol lehetséges, közvetlenül egy rügy vagy új vessző felett legyen a metszésfelület. Ha azt szeretnénk, hogy a növény magasabbra nőjön 3 méternél (ha például a hátsó telekhatárra ültettük), a fás szárakat akár 60 cm hosszan is meghagyhatjuk. 3. lépés Távolítsuk el az elhalt csonkokat és ágakat fűrésszel vagy ágvágóval.

18. hét: Orgona - Bálint gazda kertje | Bálint gazda kertje

  1. Nyári orgona - Kapanyél
  2. Nyáriorgona gondozása – Részletes útmutató - Disznovenyek.hu
  3. Az illatos nyári orgona (Buddleja davidii) jellemzése és gondozása - Ankert - Anna kertje
  4. Buddleja-nyári orgona a lepkekert titka | Semiramis Kertközpont
  5. Nyáriorgona (Buddleja davidii) gondozása
  6. G shock ga 100 használati útmutató magyarul magyar
  7. Múzeumok éjszakája jegyvásárlás
  8. Long 4 Lashes szempillanövesztő szérum 3ml | BENU Online Gyógyszertár | BENU Gyógyszertár
  9. Az orgona metszése és gondozása
  10. Wellness hotel hajdú bihar megye telepuelesei
  11. Al ko eks 2400 40 vélemények ne

Hogyan és mikor kell metszeni az orgonát tavasszal és ősszel? Hogyan és mikor kell metszeni az orgonát a kedvező növekedés és virágzás érdekében Hogyan kell megfelelően metszeni az orgonát virágzás után?

Nyáriorgona - Kertlap Kertészeti Magazin & Kertészeti Tanfolyamok

Nyári orgona

Az első két évben a bokrok metszését nem szabad elvégezni, csak akkor, ha a bokroknak erős ágai vannak. Ha helyesen ültette ki a palántákat, figyelembe vette a növény minden igényét a helyhez és a talajhoz, akkor jól ápolja - ez a hosszú távú és jó minőségű virágzás kulcsa. A bokroknak metszésre van szükségük, amely háromféle lehet:A metszés nem lehet túlzott, a korona ágainak legfeljebb húsz százalékát távolíthatja el. Nem szükséges vastag ágakat vágni, azaz három centiméternél nagyobb ágakat. Mikor és hogyan kell metszeni az orgonát virágzás előtt és után Az orgonát rendszeresen le kell vágni, a harmadik életévtől kezdve. A virágzás utáni orgonametszést fertőtlenítve kell elvégezni kerti olló vagy egy speciális kést Az orgonát tavasszal érdemes trágyázni, jó használni szerves vegyületek, de ezt ne az ágak metszésével egy időben végezze. A talaj foszfor- és káliumműtrágyázását kívánatos ősszel, két év múlva a harmadik alkalommal elvégezni. Kora tavasszal egy bokoron körülbelül hét-nyolc hosszú ágat kell választani, amelyek a legtávolabb vannak egymástól, és létrehozzák a növény alakját.

Az orgona metszése - Ha bőséges virágzást szeretnél

El kell távolítani a gyenge ágakat és azokat, amelyek nem nőnek fel, hanem oldalra. A harmadik metszés és minden további metszés során meg kell ismételni az első eljárások lépéseit, eltávolítva a gyenge hajtásokat és fenntartva a bokor kiválasztott alakját. A szép forma megőrzése és a buja virágzás kedvező feltételeinek megteremtése érdekében szisztematikusan ki kell vékonyítani a bokrot, megakadályozva nagy számú ág és plexusuk növekedését. BélyegzővágásAhhoz, hogy gyönyörű lila fát kapjon, előnyben kell részesítenie a szokásos metszést. A miniatűr fa harmonikusabban néz ki, és kevesebb helyet foglal el. Az orgonák metszésének szakaszai a következők:Az első eljárást az ültetést követő első évben hajtják végre. Szükséges levágni az oldalsó ágakat, csak az orgona középső részét hagyva érintetlenül. Az év folyamán szisztematikusan el kell távolítania az összes fiatal hajtást, amelyek a szár oldalán nőnek. A második eljárás az, hogy megakadályozzuk a növény túlzott nyújtását. A tetejét el kell távolítani, hogy a hajtások oldalra növekedni kezdjenek.

A sárga virágú nyáriorgona (Buddleia x weyeriana 'Sungold') gondozásaKép forrása: Flickr / Szerző: Maja Dumat / Licence: CC BY 2. 0A sárga virágú nyáriorgona (Buddleia x weyeriana 'Sungold') két méteres magasságtól akár négy méterig megnövő díszcserje, melyet főleg csoportosan vagy más cserjékkel, esetleg más nyáriorgonákkal társítva ültetnek. Lándzsás, zöld színű levelei, és a hosszú, ívesen lehajló ágak végén nyíló, kellemes illatú, aranysárga virágai vannak, ezeket a pillangók is nagyon kedvelik. A gondozása egyszerűnek mondható, a megfelelő helyre ültetve erőteljesen és gyorsan nő. Ültetési helyéül napos helyet keressünk, mivel fényigényes növény. Az ültető közeg kiválasztásánál arra figyeljünk, hogy a talaj lazább szerkezetű, illetve tápanyagban gazdag legyen. Bár a szárazságot is jól tűri, a tartósan száraz időszakokban célszerű öntözésről gondoskodni. A metszését lehetőleg tavaszra időzítsük. A rózsaszín virágú alacsony nyáriorgona (Buddleia flutterby T. 'Peace') gondozásaKép forrása: Wikipédia / Szerző: PteleaA rózsaszín virágú alacsony nyáriorgona (Buddleia flutterby T. 'Peace') általában 1-1, 2 méteres magasságot ér el.